NIEUCHWYTNI

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Nieuchwytni
Tytuł oryginalny:Tracers
Gatunek:akcja
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2015
Czas trwania:101
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Daniel Benmayor
Obsada:Taylor Lautner, Marie Avgeropoulos, Adam Rayner, Sam Medina
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Prężący muskuły Taylor Lautner, gwiazda sagi „Zmierzchu” w kolejnym „fizycznym” filmie. 
Cam to młody kurier, z zawrotną szybkością przemierzający ulice miasta na rowerze. Chodzi mu nie tylko o terminowe dostarczenie przesyłek, ale też o desperacką ucieczkę przed chińską mafią, u której narobił sobie długów. Pewnego dnia w jego życie z impetem wkracza piękna nieznajoma. Nikki poznaje go z grupą swoich kumpli, którzy uprawiają ekstremalny parkour. Cam zafascynowany jest światem  ekstremalnych prędkości, doskonałej sprawności fizycznej  i niczym nieskrępowanej fantazji. Na dodatek nowi przyjaciele proponują mu udział w pewnej akcji, która może przynieść całkiem sporo dodatkowej kasy, a tym samym wyzwolenie się z opresyjnych długów…

Bohaterem „Nieuchwytnych” jest właściwie parkour, czyli szalony pokaz niezwykłych ludzkich umiejętności, będący biegiem przez miasto, w którym przeszkody pokonuje się w najprostszy i najszybszy sposób w wykorzystaniem tricków akrobatycznych. I tak naprawdę to cały film mógłby być takim dokumentem, bo fabuła filmu jest zaledwie pretekstowa. Faktycznie sceny te zapierają dech w piersiach, ludzkie postacie niczym pająki wprost przelatują nad przeszkodami, zaprzeczając zasadom grawitacji. Mniej sugestywne są kawałki społeczne, ale na szczęście nie ma ich wiele. „Nieuchwytni” potwierdzają tezę, że uparcie lansowany Taylor Lautner chyba nigdy dobrym aktorem nie będzie, więc nie pastwiąc się nad nim specjalnie stwierdźmy, że dotrzymują mu kroki koledzy i koleżanki z obsady filmu.

ASPEKTY TECHNICZNE

Ścieżka dźwiękowa filmu byłaby o wiele ciekawsza gdyby odgłosów tła uparcie nie zakłócała bardzo dynamiczna, młodzieżowa ścieżka muzyczna w stylu techno. To co uda nam się jednak usłyszeć to uderzenia ciał o dachy (samochodów, czy te z blachy falistej) i kroki na różnych powierzchniach, po których surfują parktourowcy. Wchodzi też w grę zgrzyt kratek otworów wentylacyjnych, aluminiowego ogrodzenia płotów czy szczęk łańcuchów. Mocne uderzenie usłyszymy też na dyskotece oraz podczas nieudanego napadu na mafiosów, kiedy słychać strzały, pękające szyby i spadające z wysokości ciała.

Obraz wyraźny, o dużym kontraście sprawiającym, że podczas nocnych akcji widzimy wszystkie szczegóły tła. Czerń atramentowa (włosy głównego bohatera), kolory wyraziste. Ponieważ sporo scen ma miejsce w nocy, kolory są czasem mocno zniekształcone; wpadają w żółtawą sepię czy butelkową zieleń. Z usterek tylko falowanie krawędzi.

BONUSY

Zwiastuny.

veroika

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:4
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.