NAJWYŻSZY WYROK

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski: Najwyższy wyrok
Tytuł oryginalny:Maximum Conviction
Gatunek:akcja, thriller
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2012
Czas trwania:94 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Keoni Waxman
Obsada:Steven Seagal, Steve Austin, Michael Paré
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Zdrajcy i dwaj sprawiedliwi.
Galeria

Cross i Mannin, byli agenci jednostki specjalnej, zabezpieczają logistycznie więzienie, które ma zostać wkrótce, po przeniesieniu więźniów, zamknięte. Przebywają w nim dwie kobiety, które usiłuje odbić zorganizowana i uzbrojona grupa podająca się za jednostkę transportującą więźniów. Życie kobiet jest w niebezpieczeństwie. Ktoś bezwzględnie dąży do ich eliminacji, przez co więzienie staje się śmiertelną pułapką. Odkrycie prawdziwej tożsamości więźniarek uświadamia Crossowi i Manningowi, że mimowolnie znaleźli się w centrum grubszej afery.

Obecność Stevena Seagala i Steve'a Austina w jednym filmie oznacza dwa razy więcej akcji, ale niekoniecznie podwaja sumę pozytywnych wrażeń z jego obejrzenia. Tutaj dwóch Stefanów do spółki zdołało umieścić film na poziomie jedynie dość słabej rozrywki, zwanej kinem C. Z żalem trzeba skonstatować, że kondycja dialogów w „Najwyższym wyroku” nie odbiega od słabnącej kondycji fizycznej Seagala. Główna intryga, w gruncie rzeczy prosta, przedstawiona jest trochę chaotycznie, przez co na początku seansu trudno się zorientować, co jest ważne i do czego zmierzają dane sceny.

ASPEKTY TECHNICZNE

Kolorystyka filmu jest typowo więzienna, dominują w niej szarości, przytłumione stalowe zielenie i błękity i jedynie czerwone i zielone światła sygnalizujące otwarcie lub zamknięcie więziennych drzwi oraz odpowiednio bordowa krew stanowią jakąś odmianę od tej więziennej monotonii barwnej. Kontrast niezbyt dobry, bo w słabym oświetleniu zlewają się ciemne ubrania i tło. Ostrość dość zmiękczona, ale jeszcze w normie. Obraz czysty.

Jeżeli chodzi o dźwięk, to dobiega on przeważnie z frontów i te nie mają zbyt wiele okazji do próżnowania. Dochodzą z nich, prócz dialogów, odgłosy więziennego życia – trzask metalowych drzwi i bram, brzęczki, łomotanie w drzwi cel. Sporo jest odgłosów walki wręcz, słychać głuche uderzenia pięści, plaśnięcia w miękkie tkanki, łomot upadających ciał, odgłos zgniatania chrząstek, miażdżenia, gruchotania i kopniaków. Do tego dochodzą świsty i dudnienie strzałów, zarówno pojedynczych, jak i całych serii, i przy tej okazji od czasu do czasu, głównie pod koniec filmu, udzielają się tyły, sugestywnie wypluwając z siebie krótkie serie lub strzały, jak też cichy rumor po wybuchu ładunku.

BONUSY

Jedynie zapowiedzi.

itk

Premiera DVD: 7.01.2013

 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.