MOJE CÓRKI

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Moje córki
Tytuł oryginalny:Daddy\'s Little Girls
Gatunek:obyczaj
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2007
Czas trwania:93 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Tyler Perry
Obsada:Idris Elba, Gabrielle Union, Tasha Smith, Terri J. Vaughn, Louis Gossett Jr
Dystrybucja:CD Projekt
Opis
Miłość wbrew konwenansom.
Galeria

Żona mechanika samochodowego Monty'ego Jamesa, Jennifer, odeszła od niego i związała się z forsiastym dilerem narkotyków, którego boi się cała okolica. Miesiącami nie odwiedza swoich trzech córek, które mieszkają u jej matki, a którymi opiekuje się ich pracujący całymi dniami na ich utrzymanie ojciec. Po śmierci teściowej Monty zabiera córki do swojego małego mieszkania. Mają ze sobą świetny kontakt, jednak córki zostają mu odebrane i powierzone opiece ich zdemoralizowanej matki, która zrobi wszystko, by dopiec Monty'emu. Monty chce walczyć o córki w sądzie, jednak nie ma pieniędzy na opłacenie prawników. Nieoczekiwana pomoc przychodzi ze strony odnoszącej sukcesy zawodowe, bogatej prawniczki Julii, dla której Monty pracował jakiś czas jako szofer, ale właśnie został przez nią zwolniony za niesubordynację.

Film jest bardzo przewidywalny i od razu wiadomo, jak to się wszystko potoczy, a jego bohaterowie są jednowymiarowi, ale i tak miło się go ogląda – jak każdą historię, w której w końcu dobro i prawość zwyciężają. Aktorzy starali się wlać w swoje postacie, na tyle, na ile pozwalał im scenariusz, autentyzm i ciepło (lub wredność – w zależności od roli). Najlepiej z tego zadania wywiązał się Idris Elba w roli przejętego losem dzieci ojca i najmłodsza z dziewczynek, dysponująca czarującym uśmiechem. Pomimo tego, że wiemy, jak potoczy się akcja, w momentach, o których wiedzieliśmy, że nastąpią, i tak się wzruszamy. Oczywiście jest milion filmów ambitniejszych i bardziej odkrywczych, ale ten dobrze się nadaje, by zwinąć się w fotelu i obejrzeć go, przytulając się do poduszki.

Film wydany w serii „Filmowe olśnienia" CD Projektu.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz w formacie telewizyjnym, o średniej ostrości i dobrym kontraście. Szczegóły najlepiej widać w zbliżeniach. Kolory lekko ocieplone, nasycone, ale naturalne. Najbardziej wyrazisty jest turkus sukienki Jennifer przed budynkiem sądu, a także fiolet strojów chórzystów i czerwień kotary w kościele. Brak zabrudzeń.

Ścieżka dźwiękowa w Dolby Digital 2.0, wypełnia ją miła dla ucha muzyka i dialogi. Oprócz odgłosów tła czasem słychać, że samochód przejeżdża z jednego głośnika do drugiego.

BONUSY

Brak dodatków.

itkPremiera DVD: 22.06.2012

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:2
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.33:1, 4:3
Dźwięk::Dolby Digital 2.0
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::1-warstwowa
Liczba scen::12
Bonusy::brak
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.