MIŁOŚĆ I INNE KOMPLIKACJE

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Miłość i inne komplikacje
Tytuł oryginalny:Love And Other Impossibile Pursuits
Gatunek:obyczaj
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2009
Czas trwania:119 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Don Roos
Obsada:Natalie Portman, Scott Cohen, Charlie Tahan, Lisa Kudrow
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Komplikacje i inne...
Galeria

Młoda ambitna prawniczka Emilia nawiązuje romans z szefem, Jackiem, który zostawia dla niej żonę. Niedługo po ślubie rodzi im się córeczka, która jednak po trzech dniach umiera. Kobieta usiłuje dojść do siebie po stracie dziecka i przetrwać kryzys, jaki przechodzi ich związek, co jest tym trudniejsze, że jednocześnie stara się unormować swoje relacje z pasierbem – kilkuletnim Williamem. A buntowany przez matkę, zamknięty w sobie, inteligentny chłopiec nie ułatwia jej tego zadania. Do tego wszystkiego dochodzą słowne utarczki z byłą żoną Jacka, Carolyne, i złośliwości z jej strony oraz trudne relacje z rozwiedzionymi rodzicami, a zwłaszcza z ojcem, który niegdyś porzucił ją i jej matkę.

Pomimo potencjału w postaci dramatycznej historii i dobrej obsady czegoś w tym filmie brakuje. „Miłość i inne komplikacje” (nawiasem mówiąc, tytuł bardziej pasuje do komedii romantycznej) za bardzo prześlizguje się po temacie, przez co zmierza bardziej w stronę klimatów z łzawych telenowel niż wzruszenia płynącego z głębszego przedstawienia prób radzenia sobie z przeciwnościami losu. Zabrakło pogłębienia wiarygodności zachowań bohaterów – na przykład w pierwszej części filmu żałobę po stracie dziecka przeżywa tylko Emilia, tak jakby zapomniano o Jacku, który przecież był jego ojcem i który też poniósł stratę. Nie wiadomo też, dlaczego Will został przy ojcu, skoro to on rozbił swoje małżeństwo. Mało przekonująco wypada wątek próby ukrycia swojej domniemanej winy przez Emilię i kilka innych szczegółów. Niektóre dialogi brzmią jak przeniesione z „Klanu”, choć zdarzają się też i celne wypowiedzi.

Z aktorów najlepiej spisał się grający syna Jacka Charlie Tahan, trudno obwiniać Natalie Portman za jednostajny wyraz twarzy, którym musiała oddać przewidziane w scenariuszu emocje Emilii (słownie dwie: smutek i złość), dobrze gra Lisa Kudrow wcielająca się w postać zazdrosnej, żmijowatej byłej żony, dążącej do zniszczenia nowego związku Jacka.

ASPEKTY TECHNICZNE

Przeważającym składnikiem ścieżki dźwiękowej są dobiegające z przodu dialogi, odgłosy tła subtelne, bez rzucającej się w uszy przestrzenności. W tle płynąca z bocznych głośników przyjemna, łagodna muzyka.

Ostrość obrazu nieżyletkowa, nawet raczej zmiękczona, tak samo jak światło i sprawiające wrażenie miękkich i ciepłych kolory, głównie z palety jesiennych. Nawet należący do chłodnych barw błękit wydaje się ocieplony. Ze skaz obrazu od czasu do czasu widać ziarno, zwłaszcza w ciemniejszych scenach.

BONUSY

Zwiastuny.

itk


Premiera DVD: 9.05.2011

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.