MAGICZNE LATO

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:Magiczne lato
Tytuł oryginalny:The Magic Of Belle Isle
Gatunek:obyczaj, komedia
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2012
Czas trwania:105 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Rob Reiner
Obsada:Morgan Freeman, Virginia Madsen, Madeline Carroll
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Powiew optymizmu.
Galeria

Poruszający się na wózku znany powieściopisarz, doświadczający braku weny i mający słabość do alkoholu, aby odzyskać poczucie sensu i radość życia postanawia wyjechać na lato do uroczego miasteczka Belle Isle. Tam poznaje jego nie mniej urocze mieszkanki – piękną Charlotte i wychowywane przez nią samotnie jej trzy córki. Pomiędzy nowymi sąsiadami rodzi się przyjaźń, która może rozjaśnić ich życie.

Ciepła, momentami wzruszająca, momentami zabawna opowieść z niespieszną akcją i dobrze nakreślonymi sylwetkami bohaterów. Bardzo dobra gra Morgana Freemana, ale kobiece role (również najmłodszej kobietki) wypadły niezgorzej. Film dotyka kilku trudnych tematów – alkoholizmu, rozwodu, śmierci współmałżonka, problemów wychowawczych, niepełnosprawności – ale mimo to nastraja optymistycznie, przy czym nie są owe tematy po hollywoodzku spłycone czy przesłodzone, są przedstawione po prostu i zwyczajnie, z nutką ironii, a na pewno z dużą dozą zrozumienia i ciepła, i sympatii dla bohaterów. Film do obejrzenia z całą rodziną.

ASPEKTY TECHNICZNE

Dźwiękowo film skupiony jest w przednich głośnikach, z których dobiegają rozmowy i odgłosy otoczenia, jak np. terkot i stukot maszyny do pisania czy gwar na przyjęciu urodzinowym. Dialogom towarzyszy pasująca do nastroju filmu muzyka.

Ostrość obrazu na średnim poziomie, kolory ciepłe, ale naturalne, sporo w nich słońca, bo akcja filmu toczy się w środku lata. Zieleń pięknie nasycona, błękit wody lekko perłowo-szary, biel domków rozświetlona słońcem, wnętrze domu głównego bohatera to spokojne beże i brązy. Z usterek widać minimalne drżenie prostych krawędzi.

BONUSY

Tu tylko zwiastuny.

itk

Premiera DVD: 8.11.2012

 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:4
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.