LOTNA BRYGADA

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:Lotna brygada
Tytuł oryginalny:The Sweneey
Gatunek:akcja, kryminał
Kraj produkcji:Wielka Brytania
Rok produkcji:2012
Czas trwania:112 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Nick Love
Obsada:Ray Winstone, Ben Drew, Hayley Atwell, Damian Lewis
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Stylowy thriller policyjny.
Galeria

Dwaj brytyjscy policjanci, członkowie jednostki specjalnej: stary wyga Jack Regan i jego młodszy stażem partner George Carter walczą z londyńskim półświatkiem podobnymi metodami, jakie stosują ci, których ścigają. Metody, krótko mówiąc, są dość brutalne, ale skuteczne. Pewnego dnia przychodzi im się zmierzyć z dawnym wrogiem Regana, a stawką w tej rozgrywce bez pardonu jest ich życie.

„Lotna brygada” to mocne męskie kino bez upiększeń, takie są w nim sceny akcji, dialogi i tacy są bohaterowie. Klimat filmu jest gęsty, wiele scen jest brutalnych, ale jest to brutalność w wydaniu brytyjskim – surowa, realistyczna – a nie w wydaniu amerykańskim, czytaj: efekciarskim. Dialogi są dosadne, gra aktorska na dobrym poziomie – mowa tu głównie o udanie naszkicowanych sylwetkach policjantów, ale jest też ciekawy wątek kobiecy. Całości dopełnia dobra muzyka w tle. 

ASPEKTY TECHNICZNE

Z ekranu wionie chłodem. Obraz lekko odsaturowany utrzymany jest w niebiesko-szarej tonacji. Sporo czerni i bieli. Inne kolorystyki obrazu występują tylko przy okazji scen w pomieszczeniach typu dyspozytornia (zgniła zieleń), knajpa (czerń i czerwień). Kolory skóry bohaterów blade i ziemiste. Jest w miarę ostro: krawędzie przedmiotów tną powietrze, a na częstych zbliżeniach widać wszystkie najmniejsze detale zarostu czy makijażu. Tylko z kilku momentach falują krawędzie, w paru obraz jest rozmazany, a kadry nie trzymają ostrości. Kontrast poprawny. 

W ścieżce dźwiękowej sporo pulsującej elektronicznej muzyki, ale też skrzypiec i muzyki orkiestrowej. Rozseparowanie dźwięków najlepiej wypada w najbardziej mocnych scenach: w częstych sekwencjach pościgów, strzelanin, bijatyk. Muzyka chwilami je wprawdzie zagłusza, ale generalnie są one dosyć wyraziste.

BONUSY

Zwiastuny. 

itk/veroika

Premiera DVD: 11.04.2013

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:4
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.