LAST VEGAS

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Last Vegas
Tytuł oryginalny:Last Vegas
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2013
Czas trwania:102 min.
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Jon Turteltaub
Obsada:Robert De Niro, Michael Douglas, Kevin Kline, Morgan Freeman, Mary Steenburgen
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Kaca w Vegas można mieć nawet będąc dziadkiem.
Galeria

Billy, Paddy, Archie i Sam od najmłodszych lat byli zgraną paczką, której nikt nie podskoczył. Lata mijały, drogi kumpli się rozeszły, teraz zbliżają się już do 70… Paddy wciąż rozpacza po stracie żony i całkiem skapcaniał, Archie’ego rodzina traktuje jak starego niedołęgę, Sam nudzi się jak mops w swym długoletnim małżeństwie. I tylko Billy nie dopuszcza do siebie myśli o starości, ba, właśnie ma zamiar wziąć ślub z kobietą, która mogłaby być jego córką (albo i wnuczką…). Z tej okazji zaprasza dawnych kumpli na wieczór kawalerski do Las Vegas!

 „Last Vegas” jednoznacznie kojarzy się z trylogią „Kac Vegas”. Fabuła jest w zasadzie ta sama – starzy (choć w tym przypadku to słowo trzeba traktować dosłownie…) kumple przyjeżdżają się zabawić, przeżywają niezwykłe przygody, spotykają miłość, dowiadują się czegoś o sobie. Z racji wieku głównych bohaterów ich zachowanie i wyskoki nie są jednak tak spektakularne jak Douga, Stu i spółki. Panowie potrafią zaszaleć, ale trzymają klasę i z pewnością nie robią z siebie idiotów. Sympatycznie się to ogląda, tym bardziej że doborowa stawka aktorska gra z wdziękiem i na luzie. Można by powiedzieć, że to „Kac Vegas” dla starszych widzów, dające nadzieję i pokazujące, że na szukanie szczęścia i przeżycie fajnej przygody nigdy nie jest za późno.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz radosny i kolorowy, co z racji miejsca w którym toczy się akcja filmu nie powinno nikogo dziwić. Sporo podstawowych kolorów: czerwieni, żółci, błękitów. Te i inne są porządnie nasycone i trzymają się krawędzi. Sporo jest też ładnych pasteli, tylko ciemne ponure kolory nie mają do „Las Vegas” wstępu! Chwilami kadry są leciutko prześwietlone, no i może przesadzono przy kolorycie skóry bohaterów, bo nazbyt wiele tam podejrzanych oranżów. Ostrość porządna, kontrast również – bez wysiłku można zauważyć siateczki zmarszczek czy na twarzach czy plamy wątrobowe na dłoniach leciwych bohaterów. Lekkie szemranie tła (dach domu Archiego, krawędzie szklanych wieżowców).

Dźwięk z figlarną muzyczką i intensywnymi tyłami podczas imprez, wyborów miss bikini czy w czasie bytności w kasynie. Reszta scen zwłaszcza tych dialogowych jest raczej obyczajowa jeśli chodzi o foniczne wrażenia.

BONUSY

Oprócz zwiastunów jest krótki materiał zakulisowy o charakterze promocyjnym, w którym m.in. mowa o tym, że aktorska czwórka nigdy wczesnej nie spotkała się razem na planie. 

 Jan/veroika

 

 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:4
Dźwięk:4
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.