KOLOROWE PTAKI

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Kolorowe ptaki
Tytuł oryginalny:For Colored Girls
Gatunek:obyczaj
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2010
Czas trwania:128 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Tyler Perry
Obsada:Thandie Newton, Janet Jackson, Whoopi Goldberg, Kimberly Elise, Macy Gray, Phylicia Rashad, Loretta Devine
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Być kobietą.
Galeria

Dramatyczne epizody z życia dziewięciu różnych kobiet o różnych doświadczeniach, pochodzeniu, charakterach i planach na przyszłość, z których w życiu każdej nie brak tragedii. W pewnym momencie ich drogi przecinają się ze sobą. To zetknięcie ich przez los zaowocuje zmianami w myśleniu o sobie każdej z nich. Spotkawszy się, dadzą sobie wsparcie, odkryją i uwierzą, że zasługują na bycie szczęśliwą i potrafią to osiągnąć na przekór losowi.

„Kolorowe ptaki” to jeden z bardziej udanych filmów Tylera Perry'ego. Jest on przeniesieniem, z pewnymi zmianami, na ekran znakomitej sztuki teatralnej Ntozake Shange, czego śladem są dramatyczne, ale i poetyckie (choć czasem ocierające się o patetyczność) monologi wygłaszane przez bohaterki. W historiach kobiet zawarte są doświadczenia związane z przeżywaniem miłości, odrzucenia, kryzysu w związku, przemocy i innymi sytuacjami, z którymi kobiety na całym świecie borykają się na co dzień. Nie jest łatwo scalić dziewięć opowieści i z równą uwagą skupić się na aż dziewięciu bohaterkach, jednak w „Kolorowych ptakach” to się udało, co jest zasługą oczywiście materiału wyjściowego, ale i obsady. To, czego brakuje, to lepszego wyczucia narzędzia, jakim jest kamera, i takiego jej użycia, by to, co w teatrze wydaje się naturalne i na miejscu, na ekranie nie wypadło naiwnie i w sposób przerysowany, a tak się niestety momentami w „Kolorowych ptakach” dzieje.

ASPEKTY TECHNICZNE

Dookolność najlepiej słychać we wstępie filmu, kiedy ze wszystkich głośników dobiegają głosy kobiet. Potem większość dźwięków, głośniejszych – jak brzęk stłuczonej o ścianę szklanki – czy delikatniejszych – jak perliste pobrzękiwanie koralikowej zasłony w drzwiach, słychać z przodu. Na moment z tej dominacji przodów wyłamuje się stłumione szczekanie psa,  szum pociągu dochodzący zza okna i oklaski w operze.

Obraz może pochwalić się naturalnymi kolorami, ale żyletkową ostrością juz nie. Pierwszy plan jest na ogół szczegółowy, ale drugi jest zmiękczony. Z usterek pojawia się drżenie krawędzi (rolety, krawędzie budynków) i szemranie tła.

BONUSY

Zapowiedzi.

itk

Premiera DVD: 4.10.2012

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::10
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.