JUTRO BĘDZIEMY SZCZĘŚLIWI

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:Jutro będziemy szczęśliwi
Tytuł oryginalny:Demain tout commence
Gatunek:melodramat
Kraj produkcji:Francja
Rok produkcji:2017
Czas trwania:113 min.
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Hugo Gélin
Obsada:Omar Sy, Clémence Poésy, Gloria Colston
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Wbrew tytułowi film pokazuje, że nie można czekać na jutrzejsze szczęście, bo nie wiadomo czy nastąpi.
Samuel uwielbia swoje beztroskie życie na Lazurowym Wybrzeżu. Znakomicie odnajduje się w towarzystwie pięknych turystek i ani myśli o ustatkowaniu się. Jednak los ma wobec niego zupełnie inne plany. Pewnego dnia na plaży zjawia się Kristin – jedna z jego przelotnych przyjaciółek i wręcza mu bardzo szczególny prezent. „To twoja córka” – mówi i znika. Od tej chwili Samuel staje się pełnoetatowym samotnym tatą maleńkiej Glorii. O dzieciach nie ma pojęcia, bardzo dobrze wie tylko skąd się biorą. Z biegiem czasu jednak staje się tatą, który nie wyobraża sobie życia bez ukochanej córeczki. Jednak gdy Gloria ma 8 lat, na horyzoncie niespodziewanie pojawia się Kristin. Szczęśliwy świat znów staje na głowie…

„Instrukcji nie załączono”, którego „Jutro będziemy szczęśliwi” jest remakiem powstał zaledwie 4 lata temu, Piszę o tym, ponieważ choć  francuska wersja jest całkiem udana, nie do końca wiem po co powstała. Gdyby powstała 20 lat po tamtej, moglibyśmy zakładać, że większość widzów z następnego pokolenia jej nie zna. Tu jest inaczej. Dla kogokolwiek kto obejrzał meksykański film i na końcu popłakał się jak bóbr, francuska wersja zostaje odarta z sekretu i przestaje być zaskakująca. Trudno pisać o tym zarzucie nie spoilerując, ale chodzi o to, że skoro wiemy o pewnej nieoczywistości na jakiej opiera się fabuła filmu, nie jest już on dla nas tak wzruszający jak powinien.

Pomijając jednak tą niedogodność mamy przyjemność obejrzenia dobrej komedii, ze świetnymi dialogami, w której smutek i radość balansują zgrabnie na szali fabuły, przez co film stanowi właściwie idealny przykład komediodramatu, gdzie wszystko to jest mniej więcej równomiernie wyważone W porównaniu z oryginałem tutaj ewidentnie postarano się bardziej wyeksponować rolę Sy’a, który we francuskim kinie od czasu „Nietykalnych” jest maszynką do robienia pieniędzy, toteż główny ciężar filmu to karnawałowa zazwyczaj relacja jego i Glorii. Nie jest to jednak zarzut, ot po prostu różnica, która miejscami skutkuje lekkim przedobrzeniem. Poza tym kreacja Eugenio Derbeza była lekko autoironiczna, a Sy gra na zupełnie innej nucie i w jego grze tego dystansu do siebie nie dostrzegłam. Omarowi Sy partneruje urocza Gloria Colson, świetnie poprowadzona mała zdolna aktoreczka, która z miejsca kradnie nam serca. Sympatyczną i bardziej wyrazistą niż w pierwowzorze ejst postać Berniego, przyjaciela Samuela, granego przez jowialnego Antoine Bertranda. Jeśli jeszcze trzymać się porównań wydaje się, że meksykańska wersja miała w sobie więcej lekkości, a tym samym bardziej rozwalała widza końcówka filmu. Tak czy inaczej film jest świetny, obyło się w nim bez melodramatycznych dłużyzn i tylko od czasu do czasu zabrzmi w nim nutka sentymentalizmu. A i tak na koniec przychodzi refleksja o tym jak mały mamy wpływ na to jak potoczy się nasze życie i tego jakim człowiekiem nas ono ukształtuje. I lepiej cieszyć się tym co dane tu i teraz (pewnie że to truizm, ale jaki prawdziwy), bo nie wiadomo co jest za zakrętem.  

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz jasny i cukierkowy w scenach pierwszych i finałowych, ciut bardziej stonowany w deszczowym Londynie. Ostrość porządna, kontrast głęboki.

Dźwięk dialogowy, ale w scenach kaskaderskich staje się intensywny i dynamiczniejszy, a w tyłach rozlegają się syki ognia i brzęk tłuczonego szkła.

BONUSY

Zwiastuny i booklet.

veroika  

 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:4
Dźwięk:4
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), francuska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::9
Bonusy::zwiastuny, booklet
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.