HITMAN

Nasza ocena:2Nośnik:DVD
Tytuł polski:Hitman
Tytuł oryginalny:Hitman
Gatunek:akcja
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:1991
Czas trwania:90 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Aaron Norris
Obsada:Chuck Norris, Alberta Watson, Michael Parks, Al Waxman, Alan C. Peterson
Dystrybucja:Epelpol
Opis

„Jęknął i po wszystkim...”.

Galeria

Oficerowie policji Garrett i Delaney to zawodowi partnerzy. W trakcie jednego z ich wspólnych patroli wychodzi na jaw, że Delaney jest zdrajcą, będącym na usługach jednego z gangów. W chwili gdy Garrett potrzebuje wsparcia swojego partnera, ten strzela mu w głowę. Garrett cudem przeżywa, a po powrocie do zdrowia i zmianie tożsamości otrzymuje od swojego szefa do wykonania zadanie wniknięcia w świat gangów, żeby unicestwić go od środka. Ponieważ misja jest tajna, nie może liczyć na pomoc policji. Garrett wykonuje zadanie, wielokrotnie ryzykując życie, a metody jego działania niewiele różnią się od metod działania gangsterów. Przez cały ten czas napędza go osobista motywacja – chęć dopadnięcia zdrajcy.

Nie jest ci „Hitman” arcydziełem w ogrodzie sztuk filmowych... Akcja za bardzo się snuje, przynajmniej jak na film akcji, niektóre wypowiadane przez postacie kwestie mają w sobie tyle naturalności co skład hamburgera, a Chuck Norris ma w twarzy tyle ekspresji, jakby to nie bohater, którego gra, a on sam został trafiony w oblicze.

Jest jednak jasny punkt w tym mroku (nawet dosłownie mroku, bo obraz ogólnie jest dość ciemny). Nie wiem, komu chciało się marnować tak udaną muzykę do takiego filmu, ale trzeba przyznać, że słucha się jej z przyjemnością. Zwłaszcza frazy trąbki, a to melancholijne, a to żywsze, a to jazzujące, są miłe dla ucha.

„Hitman” wchodzi w skład pięciopłytowej kolekcji „Chuck Norris”.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz dostosował się poziomem do całości. Kontrast słaby, ostrość nie najlepsza, w ciemnych ujęciach czerń ubrań czy przedmiotów zlewa się w jedną czarną plamę, w jaśniejszych – w jedną szarą magmę. Tło szemrze prawie cały czas. W ciemnościach nikną szczegóły. Ujęcia kręcone w świetle dziennym sprawiają wrażenie prześwietlonych. Kolory wyblakłe lub przygaszone, z wyjątkiem przybierającej jaskrawy odcień zieleni.

Dźwięk trochę lepszy, słychać zarówno odgłosy cichsze, jak szelest ubrań czy delikatny brzęk upadających pojedynczych odłamków stłuczonego szkła, jak i mocniejsze – wybuchy, serie z różnego rodzaju broni palnej, praca silników samochodów. Momentami słychać je w poszczególnych głośnikach, momentami jednak – zwłaszcza te głośne – sprawiają wrażenie, jakby dochodziły zewsząd.

BONUSY

Brak.

itk
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:2
Obraz:1
Dźwięk:2
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.33:1, 4:3
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::1-warstwowa
Liczba scen::16
Bonusy::brak
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.