GUN

Data premiery:9.12.2010
Tytuł polski:Gun
Tytuł oryginalny:Gun
Gatunek:akcja
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2010
Czas trwania:100 min
Kategoria wiekowa:18 lat
Reżyseria:Jessy Terrero
Obsada:50 Cent, Val Kilmer, Malik Barnhardt, Paul Calderon, Christa Campbell, John Larroquette
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Scenariusz autorstwa Curtisa Jamesa Jacksona III, znanego bardziej pod pseudonimem 50 Cent, nie wyróżnia się niczym na tle wielu innych opowieści o handlu bronią i korupcji w policji.

Znany raper snuje opowieść o handlarzu Richu (w tej roli oczywiście on sam), który podczas nieudanej transakcji zostaje uratowany przez tajemniczego Angela (coraz grubszy Val Kilmer). Panowie razem zaczynają sprzedawać śmiercionośne „zabawki”, co nie podoba się kochance Richa, również związanej z tym interesem. Kobieta nie wierzy w szczere intencje Angela, któremu Rich ślepo ufa – podejrzewa, że Angel może być podstawionym gliniarzem, mającym za zadanie infiltrację środowiska handlarzy bronią.

To mocny film, pełen przemocy i seksu, przedstawiający mroczne strony amerykańskich miast-molochów, w których to gangi decydują o życiu i śmierci. 50 Cent zna tamtejsze realia – jego matka została zastrzelona za długi, gdy miał 8 lat, on sam handlował narkotykami i zarobił 9 kulek… Mimo to „Gun” trzyma w napięciu tylko do pewnego momentu – nie do końca wiemy, jakie są intencje Angela – potem zafundowano nam dość stereotypowe rozwiązania poszczególnych wątków. Brak tutaj ciekawych postaci drugoplanowych i zaskakujących rozstrzygnięć. To po prostu akcyjne kino klasy B, które spodoba się lubiącym tego typu rozrywkę i rzecz jasna fanom talentu 50 Centa, którego utwory pojawiają się na ścieżce muzycznej.

Jan


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.