EPOKA LODOWCOWA 4: WĘDRÓWKA KONTYNENTÓW

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów
Tytuł oryginalny: Ice Age 4: Continental Drift
Gatunek:animowany, familijny
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2012
Czas trwania:84 min
Kategoria wiekowa:b.o.
Reżyseria: Steve Martino, Mike Thurmeier
Obsada: (dubbing) Piotr Fronczewski, Cezary Pazura, Wojciech Malajkat, Karina Szafrańska
Dystrybucja:Imperial CinePix
Opis
Kapitan Flak dopadnie cię i tak.
Galeria

Powierzchnia ziemi zaczyna pękać i dzielić się na kontynenty. Wskutek oderwania się kawału skał i lodu od większej części Sid, Maniek, Diego i babcia Sida zostają oddzieleni od swoich bliskich i znajomych i zaczynają dryfować po oceanie na wielkiej krze. Żona i córka Mańka wraz z innymi zwierzętami rozpoczynają marsz ku pomostowi lądowemu, a dryfująca po bezmiarze oceanu czwórka stara się tam dopłynąć drogą morską. Nie jest to jednak łatwe, bo już na początku natykają się na bandę piratów pod wodzą kapitana Flaka, który bierze ich w niewolę.

Od strony animacji film jest bez zarzutu, wydaje się, że nie ma takiego stworzenia, takiego wyrazu pyszczka, takiego spojrzenia, którego animatorzy nie byliby w stanie wygenerować. Od strony rozrywki film trzyma przyzwoity poziom, akcja toczy się wartko i płynnie w całym tego słowa znaczeniu. Od czasu do czasu można się uśmiechnąć, bo udało się twórcom przemycić w dialogach trochę humoru słownego, w polskiej wersji językowej podkreślonego dodatkowo dobrym dubbingiem. Już na początku filmu odgadnąć można płynący z niego morał, mówiący, że warto cenić prawdziwą przyjaźń i umieć ją odróżnić od powierzchownych znajomości, w których ten jest cool, kto się dostosuje do grupy.

ASPEKTY TECHNICZNE

Ostrością i szczegółowością obrazu można się delektować, próbując policzyć włosy na przykład w brodzie kapitana Flaka. Z największą pieczołowitością odwzorowano puszystość futer, fakturę śniegu, błękitną przejrzystość lodu czy ruchliwość i połyskliwość falującej wody. Jak przystało na animację, obraz jest oczywiście czysty. Wspaniałe są kolory, zwłaszcza błękit lodu i szmaragd oceanu, a także mieniące się złotem i różem zachodów słońca chmury.

W ścieżce dźwiękowej dzieje się dużo, właściwie bez przerwy. A to słychać huk pękania i rozpadania się skał i lodu, a to huczy burza, a to niesie się sygnał wojenny chomikopodobnych góralków, a to buczy wieloryb, a to dudnią zwały ziemi i spadające kamienie. Wszystko to spotęgowane odpowiednio ilustrującą akcję, dynamiczną muzyką. W tym rumorze trudno się zorientować, skąd który odgłos dochodzi. Kierunkowość odgłosów dużo lepiej słychać na przykładzie delikatniejszych dźwięków, na przykład powstawania szybko powiększającej się rysy w lodzie czy pękania spieczonej skwarem ziemi – charakterystyczny szelest biegnie od głośnika do głośnika.

BONUSY

W dodatkach filmik streszczający wcześniejsze przygody Sida i jego kompanów oraz dwie piosenki – jedna do wspólnego śpiewania (podświetla się tekst) z elementami ruchowymi do naśladowania, druga do wspólnego tańczenia (i śpiewania – słowa opisują kolejne kroki). Do płyty dołączona jest także książeczka, a w niej prócz paru słów o postaciach m.in. kolorowanki, krótki quiz, zabawy typu połącz kropki i znajdź różnice.

itk


Premiera DVD: 7.11.2012

 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 5.00 (1 głosów)
Podpis:

Opinie użytkowników (1)

  1. Daren Jesionek

    Daren Jesionek 2014-12-04 15:23 Odpowiedz

    gdzie góralek!?

Nasze oceny
Film:3
Obraz:5
Dźwięk:3
Bonusy:2
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.35:1. 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska, bułgarska, turecka, węgierska
Napisy::PL, ANG, TUR, BUŁ, WĘG
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::24
Bonusy::dodatkowy film, dodatkowe piosenki, książeczka
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.