EGIPSKIE PSIAKI

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Egipskie psiaki
Tytuł oryginalny:Treasure Buddies
Gatunek:przygoda
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2012
Czas trwania:89 min
Kategoria wiekowa:b.o.
Reżyseria:Robert Vince
Obsada:Mason Cook, Edward Herrmann, Richard Riehle, Tim Conway
Dystrybucja:CD Projekt
Opis
Psi archeolodzy.
Galeria

Chciwy poszukiwacz skarbów chce znaleźć grobowiec Kleokotry i znajdujące się w nim klejnoty. Ma mu w tym pomóc archeolog Thomas Howard, który na wyprawę poszukiwawczą do Egiptu zabiera z sobą, w ramach wspólnych wakacji, swojego wnuka, Petera. Na ukryty w grobowcu naszyjnik ma wielką chrapkę kotka owego poszukiwacza skarbów, jego posiadacz bowiem przejmie władzę nad światem. Jej plan to zlikwidowanie psów i ludzi, a pokrzyżować usiłuje go piątka psów należących do Petera, które odkryły to niebezpieczeństwo.

Narratorem całej opowieści jest małpka Babi, która pomagała psiakom odnaleźć Petera i jego dziadka i towarzyszyła im w całej eskapadzie. Dlatego też najmłodsi widzowie nie powinni mieć problemu w zorientowaniu się w akcji, która zresztą nie jest bardzo skomplikowana. Film jest jest skierowany do dzieci i raczej tylko im będzie się podobać (o ile nie zmęczy ich długość filmu). Konstrukcja fabuły jest prosta: zawiązanie akcji, przeszkody, przeszkody, przeszkody, rozwiązanie akcji. Mało w „Egipskich psiakach” disneyowskiego klimatu, jakim cechowały się starsze filmy z tej wytwórni – opowieści typowo familijne, przy których cała rodzina mogła się pośmiać i powzruszać. Osobną sprawą jest animacja zwierząt, a konkretnie ruchu „ust” – mało naturalna, i gra aktorska – dość sztywna.

ASPEKTY TECHNICZNE

Paleta kolorów wybitnie pustynna: beże, khaki, oliwkowa zieleń palm, brązy, a wszystko przykurzone pustynnym pyłem. Z rzadka pojawia się czerwień, lecz i ona przeważnie jest przykurzona. Co do samego obrazu – ten jest czysty. Ostrość bez zarzutu.

Dźwiękowo udzielają się wszystkie głośniki, choć jakichś powalających na kolana efektów przestrzennych nie ma. W pierwszych minutach filmu słychać rumor spadających kamieni wewnątrz grobowca, dość dookolny jest szelest licznych robaków stąpających po kamieniach, ewidentnie z tyłu dochodzi nagłe miauknięcie czy zatrzaśnięcie się kamiennych wrót.

BONUSY

W dodatkach materiał „Z wizytą u Kola” (4.24 min), czyli zwiedzanie domu, a w zasadzie rezydencji, jednego z psiaków, zobaczymy m.in. kuchnię, salon, sypialnię, boisko. Ponadto teledysk, zwiastuny i powtarzający się na innych płytach z filmami Disneya filmik promocyjny „Odkryj Blu-ray 3D z Timonem i Pumbą”.

itkPremiera DVD: 3.02.2012

Zobacz również


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:2
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing), angielska, węgierska, arabska
Napisy::PL, ANG, ANG/N, WĘG, ARA
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::14
Bonusy::materiał promocyjny, materiał tematyczny, teledysk
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.