DZIEWIĄTKI

Data premiery:13.01.2010Nośnik:DVD
Tytuł polski:Dziewiątki
Tytuł oryginalny:The Nines
Gatunek:obyczaj, thriller, science fiction
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2007
Czas trwania:100 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:John August
Obsada:Ryan Reynolds, Hope Davis, Melissa McCarthy, Elle Fanning, David Denman, Ben Falcone
Dystrybucja:TiM Film Studio
Opis
Kluczem do tego filmu jest jego bardzo uważne obejrzenie do samego końca, a i to nie gwarantuje uzyskania jednoznacznej odpowiedzi na pojawiające się w trakcie projekcji pytania, bo nie ma jednej interpretacji tego filmu.

Nie jest to klasycznie opowiedziana historia, przebiegająca od punktu A do punktu B. W zasadzie są to trzy historie, w których postacie odgrywają ci sami aktorzy. Bohaterami kolejnych opowieści są: aktor, twórca seriali i twórca gier komputerowych. Wspólnym mianownikiem wymienionych profesji jest tworzenie fikcji – fikcyjnych postaci, fikcyjnych zdarzeń, fikcyjnych światów. Czy te światy istnieją równolegle? Czy jesteśmy bogiem w jednym, a nikim w drugim? Co jest naprawdę, a co jest tylko produkcją naszego umysłu?

Ciekawostką jest, że dwoje z aktorów występujących w głównych rolach dotychczas grało raczej w repertuarze komediowym. Ryan Reynolds zyskał popularność, występując w komediowym serialu „Oni, ona i pizzeria", zaś Melissa McCarthy zaczynała karierę zawodową jako komik i ma na koncie występy z wieloma kabaretami. Rola Margaret / Melissy / Mary w „Dziewiątkach" została napisana specjalnie dla niej.

itk


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.