DŻEJ DŻEJ

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Dżej Dżej
Tytuł oryginalny:Dżej Dżej
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:Polska
Rok produkcji:2014
Czas trwania:85 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Maciej Pisarek
Obsada:Borys Szyc, Jan Wieczorkowski, Justyna Sieniawska
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Ni to.
Galeria

Trzydziestolatek Jerzy Jurecki, czyli tytułowy Dżej Dżej, to odludek i dziwak żyjący w wirtualnym świecie. Pracuje jako śluzowy na Brdzie, a wypłatę wydaje na elektroniczne gadżety (którym nadaje imiona). Jednym z nich jest nawigacja samochodowa. Carmen, bo tak ją nazywa, ma ciepły, seksowny głos i nawiązuje dialog ze swoim nabywcą. Ich relacja staje się coraz bardziej namiętna, a Carmen – coraz bardziej wymagająca i bezwzględna, domaga się wciąż nowych dowodów miłości. Targany emocjami i chęcią zaspokojenia Carmen Dżej Dżej schodzi na złą drogę.

Ostatnie słowa można odnieść także do odtwórcy głównej roli, Borysa Szyca. Po co dobremu aktorowi udział w takim filmie? „Dżej Dżej" jest ni to komedią, ni to filmem psychologicznym, ni to thrillerem (pod koniec). Sam dystrybutor podaje, że jest to komedia, ale w całym filmie nie ma ani jednego śmiesznego dialogu, żadnej zabawnej sytuacji, żarty wprawiają widza raczej w zażenowanie niż w cokolwiek innego.

ASPEKTY TECHNICZNE

W filmie, którego bohater właściwie przez cały czas rozmawia ze sobą lub Carmen GPS-ową ważne są dialogi i ich słyszalność. Z tym akurat nie ma problemu, przy czym głos kobiety jest ładnie modulowany i ma zupełnie nie elektroniczną głębię, a głos mężczyzny ma charakterystyczną dla aktora chrypkę. Tyły jednak nie pozostają bezczynne i sporo w nich szumów. A to brzmi w nich szum samochodów sunących po drodze, czy szum maszyn pracujących na śluzie. Wody szumi z kolei kiedy przelewa się przez otwierane w śluzie skrzydła. Szumi też wysoka trawa w scenie rabunku Naszej Kasy. Odpowiedni impet ma uderzenie o taflę wody samochodu podczas pamiętnego skrętu w lewo i wizg hamulców, kiedy auto Jerzego nieomal zderza się z ciężarówką. Zabawne, wpadające w ucho chórki, jakby rodem z lat 70-tych i „Podróży za jeden uśmiech”, stanowią lajt motiv przewijający się przez cały film.

Obraz naturalny, bez zbędnych upiększeń. Sporo zieleni i barw jesieni w scenach plenerowych, które są najbardziej udane. Kolory we wnętrzach niezbyt jaskrawe, raczej mocno przytłumione i sztucznawe. Niezbyt dobry kontrast kryjący w mroku (mieszkanie Jerzego) zbyt wiele szczegółów. Są falowania krawędzi.

BONUSY

Zwiastuny.

itk / veroika

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.