DLA CIEBIE WSZYSTKO

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł oryginalny:The Best Of Me
Gatunek:melodramat
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2014
Czas trwania:115 min.
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Michael Hoffman
Obsada:James Marsden, Michelle Monaghan, Gerald McRaney, Caroline Goodall, Clarke Peters
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Dawni kochankowie dostają drugą szansę.
Galeria

Gdyby wychowali się w innym miejscu, w innym środowisku, byliby idealną parą… Niestety, Dawson wychował się w patologicznej rodzinie, a Amanda w wyżej sytuowanej rodzinie o głębokim wartościach moralnych. Co prawda w młodości los dał im szansę i byli parą, ale Dawson został w końcu wciągnięty w mroczne sprawki ojca i braci, i zapłacił za to więzieniem (przypadkowo zabił człowieka). Ich drogi się rozeszły, on zaczął pracować na platformach wiertniczych, ona założyła szczęśliwą rodzinę. Spotkali się po latach na pogrzebie dawnego znajomego i uczucie znów rozkwitło. Niestety, rodzinne powiązania Dawsona po raz drugi wystawią je na poważną próbę…

Ekranizacja powieści Nicholasa Sparksa, autora takich przebojów, jak „Pamiętnik”, „List w butelce”, „Jesienna miłość” czy „Noce w Rodanthe”. Tym razem łzy wyciskane są do kwadratu, bowiem śledzimy aż dwa melodramatyczne podejścia bohaterów do szczęścia (i w sumie jedno jest odbiciem drugiego). Jest kilka niezłych scen (konfrontacja Dawsona z rodziną), jest też kilka scen łzawych i patetycznych do bólu, trącących na kilometr telenowelą. Ciekawie ukazano wahania się Amandy rozdartej między mężem i dziećmi a prawdziwą miłością, sztampowo z kolei przedstawiono chociażby ojca Dawsona (zło wcielone), nie zawsze iskrzy ponadto między odtwórcami głównych ról. Wyszedł porządny, ale nie wyróżniający się niczym szczególnym wyciskacz łez.

ASPEKTY TECHNICZNE

W ścieżce dźwiękowej typowo obyczajowo. Bez wzlotów i upadków. Mocniejsze są tylko sceny bijatyk, szarpanin (odgłosy razów) oraz pierwsza scena na platformie, kiedy potężny słup ognia wzbija  górę, a bohater z głośnym pluskiem wpada do wody. Potem jest już dyskretniej, a tyły opanowują subtelne odgłosy ulicy i gwar rozmów na przyjęciu, w barze, czy w szkole.

Obraz o porządnej acz nie brzytewnej ostrości, z naturalną kolorystyką, ze spora ilością pasteli, łagodnych zieleni i podstawowych, lekko nasyconych kolorów. Kilka scen kolorystycznie zapiera dech w piersiach: to ujęcia w leśnym azylu młodych zakochanych, gdzie jaskrawa zieleń traw i oplatających drzewa pnączy oraz krwista czerwień kwiatów przywodzi na myśl rajską sielskość. Te sceny są leciutko zmiękczone.   

BONUSY 

Zwiastuny.  

Jan/veroika


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.