CUDOWNE ŚWIĘTA

Nasza ocena:5Nośnik:DVD
Tytuł polski:Cudowne święta
Tytuł oryginalny:Celebrate Christmas With Mickey
Gatunek:animowany
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:1932-1952
Czas trwania:51 min
Kategoria wiekowa:b.o.
Reżyseria:Jack Hannah
Obsada:(głosy) Anna Sztejner, Krzysztof Cybiński, Adam Krylik, Paweł Podgórski
Dystrybucja:CD Projekt
Opis
Cudowne, stare bajki.
Galeria

Czy to oznaka starzenia, czy może zacofania, ale stare bajki Disneya podobają mi się o wiele  bardziej niż nowe. Są pełne humoru, bohaterowie mają bogatą mimikę, zarówno postacie, jak i tło są ładnie i z finezją narysowane, a muzyka wykonywana przez żywe instrumenty – flety, puzony, ksylofony, smyczki, trąbki i inne – świetnie ilustruje akcję.

Tak jest w siedmiu krótkich filmikach zgromadzonych na płycie „Cudowne święta”, wyprodukowanych w latach 30., 40. i 50. Może ostrość i czystość obrazu lekko w niektórych z nich niedomagają, ale cała reszta domaga.

Najzabawniejszy jest odcinek „Choinka psa Pluto”, w którym pies Pluto i myszka Miki stroją choinkę, nie zauważając, że pomiędzy gałązkami ukryły się dwie wiewiórki. Pełen zabawnych pomysłów jest odcinek pt. „Warsztat świętego Mikołaja” – mamy tu farbę, która maluje w kratkę, jest świetny sposób na robienie lalkom loczków. W „Ciasteczkowym festynie” podziwiamy paradę śpiewających ciasteczek ubiegających się o tytuł królowej i króla ciastek. Oglądając „Na lodowisku” można przekonać się, na ile sposobów może zaplątać się na łyżwach pies Pluto.

Tytuły pozostałych odcinków to „Wigilia Bożego Narodzenia”, „Bitwa na śnieżki”
i „Byczek Fernando”, a każdy z nich z przyjemnością obejrzy zarówno dziecko, jak i dorosły. A choć bohaterowie kreskówek Disneya często ulegają deformacjom i czynią sobie nawzajem złośliwości, nie ma w tych bajkach przemocy i negatywnych emocji. Z czystą przyjemnością można polecić je każdemu.

ASPEKTY TECHNICZNE

Najjaśniejszą – w przenośni, bo w rzeczywistości dobrze nasyconą – stroną zaprezentowanych kreskówek są kolory. Mamy do wyboru: pastelowe zimowe krajobrazy, pełne błękitów i bieli, z domieszką bladych fioletów, żywą czerwień stroju Mikołaja, kolorowe od bombek i światełek wnętrze choinki, czyste czerwienie, niebieskości, różowości i zielenie zabawek. Jeżeli chodzi o jakość obrazu, nie jest ona jednakowa we wszystkich odcinkach. Ostrość jest mniej lub bardziej miękka, ale przyzwoita, pojawiają się zabrudzenia, szemranie tła, drgania krawędzi i zmiana jasności poszczególnych kadrów.

W ścieżce dźwiękowej (Dolby Digital 2.0) słychać odgłosy pracy fabryki zabawek, piski, trajkotanie, stuki, świsty i trzaski wydawane przez same zabawki i bohaterów, a wszystko to najczęściej wkomponowane w rytmiczną, skoczną muzykę. Głosy instrumentów i śpiewających trochę jak ze starej płyty, ale trudno, żeby było inaczej. Dubbing wyraźny i dobrze słyszalny.

BONUSY

Film poprzedzają zwiastuny.

itkPremiera DVD: 25.11.2011

Zobacz również


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:5
Obraz:4
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 2.0
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing), angielska, norweska, duńska, szwedzka, fińskie, rosyjska
Napisy::PL, ANG, ANG/N, DUN, FIN, NOR, SZW, ROS
Płyta::1-warstwowa
Liczba scen::7 odcinków
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.