CHARLIE ST. CLOUD

Data premiery:20.01.2011Nośnik:DVD
Tytuł polski:Charlie St. Cloud
Tytuł oryginalny:Charlie St. Cloud
Gatunek:obyczaj
Kraj produkcji:Kanada , USA
Rok produkcji:2010
Czas trwania:99 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Burr Steers
Obsada:Zac Efron, Charlie Tahan, Kim Basinger, Ray Liotta, Amanda Crew, Donal Logue, Augustus Prew
Dystrybucja:TiM Film Studio
Opis
Bajkowo-melodramatyczna opowieść o tym, jak można pogrzebać się za życia.
Galeria

Główny bohater, tytułowy Charlie, był świetnie zapowiadającym się młodym człowiekiem – inteligentnym, przystojnym, z ambicjami. Kiedy w wypadku samochodowym, który po części był jego winą, zginął jego młodszy brat Sam, życie Charlie’ego legło w gruzach: wycofał się z życia towarzyskiego, rzucił naukę i stracił szansę na zrobienie kariery. Zaczął pracę na cmentarzu, na którym spoczął zmarły brat – tam mógł spotykać się z duchem małego Sama i zgodnie z danym mu przyrzeczeniem każdego wieczora… zagrać w bejsbol. Kiedy zjawia się wymarzona dziewczyna, Charlie musi dokonać wyboru: dalsze spotkania z bratem czy ułożenie sobie normalnego życia.

Film jest ekranizacją bestsellerowej, wydanej także w Polsce powieści Bena Sherwooda. Scenarzyści znacznie spłycili jednak przekaz tej dość ciekawej książki i otrzymaliśmy melodramacidło z elementami fantasy. Burr Steers stara się, by odtwarzający Charlie’ego Zac Efron (aktor rzucił dla tego projektu występ w remake’u „Footloose”) królował w każdym kadrze i swą charyzmą i urodą trzymał nas przed ekranem. Problem w tym, że młody aktor gra na jedną nutę, z miną zbitego psiaka. Trudno też zrozumieć niektóre decyzje jego bohatera, który w swym niezdecydowaniu jest irytujący. Aktorsko nie zawiódł drugi plan, czyli Kim Basinger oraz Ray Liotta, ale to trochę za mało…

Miała wyjść głęboka opowieść o ważnych życiowych wyborach i o wychodzeniu z kryzysu po śmierci bliskiej osoby, wyszedł film lekki i dość przyjemny w odbiorze, mimo niewątpliwego piękna kadrów nie pozostający na długo w pamięci.

Jan

 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.