BOSS

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:Boss
Tytuł oryginalny:The Infiltrator
Gatunek:kryminał
Kraj produkcji:Wielka Brytania
Rok produkcji:2016
Czas trwania:122 min.
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Brad Furman
Obsada:Bryan Cranston, John Leguizamo, Diane Kruger, Benjamin Bratt
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Kim jesteś agencie?
Rok 1986. Agent FBI Robert Mazur otrzymuje zadanie przeniknięcia do organizacji przestępczej Pablo Escobara. Udając zajmującego się praniem brudnych pieniędzy amerykańskiego biznesmana Boba Musellę, Mazur zdobywa zaufanie jednego z najbliższych ludzi z otoczenia Escobara - Roberto Alcano. Nieustająco narażając się na zdemaskowanie i pewną śmierć, przez kolejnych pięć lat Mazur żyje jak narkotykowy boss gromadząc dowody mające obnażyć siatkę powiązań Escobara i zaprowadzić za kratki współpracujących z nim nieuczciwych finansistów i skorumpowanych polityków.

W czasie oglądania tego filmu uderzyło mnie, że zadanie jakie wykonuje bohater filmu zmusza go do nieustannej czujności przez 24 godziny na dobę. Obudzony w środku nocy, zaskoczony w chwili nieuwagi czy stojący w obliczu śmierci musi pamiętać… kim nie jest i trzymać się tej wersji. 5 lat wcielania się w bossa gangu narkotykowego sprawia, że Mazur zmuszony jest do swoistej zawodowej schizofrenii – jest dwiema osobami naraz i granice tych osobowości zaczynają się czasem przenikać. Do tego dochodzi nieustanna obawa, że pomimo zachowania środków ostrożności ktoś jednak odkryje sekret. Niesamowita jest scena w restauracji, gdzie świętuje rocznicę ślubu z żoną, którą za chwile musi przedstawić jako swą sekretarkę, bo przypadkowo napotkana osoba zna go jako Boba Musellę, który przecież ma młoda i piękna narzeczoną. Mazur przypomina człowieka który nigdy nie śpi: zawsze w gotowości i zawsze na posterunku. Umiejętność improwizacji i instynkt przetrwania pozwalają przeżyć jemu i jego fałszywej narzeczonej, ale oboje płacą za to wysoką cenę. Ludzi, których przecież zdradzają zdążyli nie tylko dobrze poznać, ale i polubić. Tamci przyjęli ich niemal do rodziny, oni tymczasem pakują ich na długie lata do więzienia. Zdrada to jednak zdrada nawet jeśli czyniona w dobrej wierze… Drugo uderzający aspekt „Bossa” to aspekt techniczny pracy agenta. Film opowiada historię z lat 80. i porównanie urządzeń szpiegowskich jakimi dysponowano wtedy z mikroskopowymi kamerami, dyktafonami, skanerami, mikrofonami itp. daje pojęcie o tym jak owa gałąź techniki poszła do przodu. Film trzyma w napięciu, zaskakuje dramatycznymi wydarzeniami i wciąga widza w fabułę. Bardzo dobrze wypadli aktorzy: Bryan Cranston i Diane Kruger jako „fikcyjne” narzeczeństwo oraz Benjamin Bratt w roli charyzmatycznego Escobara.

ASPEKTY TECHNICZNE

Sporo się dzieje w tyłach. Słychać plusk wody w basenie, krzyk mew w porcie, brzęk sztućców w restauracji i rozbijanego szkła w łazience. Dookolności doświadcza się podczas wymiany ognia i w scenie wypadku samochodowego.  Dobrze słychać dźwięki knajpianej muzyki i obrzędów voodoo z iskrzeniem lamp i chrzęstem urywania łbów kurom.

Obraz stylizowany na lata 80. Przeważają zgaszone i matowe beże, brązy, czerwienie i pastele. Niezbyt dobry kontrast, a ostrości daleko do ideału.

BONUSY

Tylko zwiastuny, wydanie typu booklet.

veroika

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:3
Dźwięk:4
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::booklet
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.