BITWA POTĘPIONYCH

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł oryginalny:Battle Of The Damned
Gatunek:akcja, science fiction
Kraj produkcji:USA, Singapur
Rok produkcji:2013
Czas trwania:85 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Christopher Hatton
Obsada:Dolph Lundgren, Matt Doran, Esteban Cueto, David Field, Lydia Look, Jen Sung, Melanie Zanetti
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Mission Impossible wśród zombi.
Galeria

Połączenie zombi plus Dolph Lundgren musi równać się krwawej jatce… Oto świat po wybuchu groźnej epidemii, opanowany przez zombi (patrząc na nieobecne twarze ogromnej większości pasażerów komunikacji miejskiej stukających w klawiatury telefonów lub siedzących ze słuchawkami na uszach wizja ta jakoś dziwnie do mnie trafia). Ludzie chronią się w małych grupkach, starają się bez większego powodzenia walczyć z umarlakami, a pomiędzy nimi znajdują się zbuntowane roboty, stworzone do walki z zombi, a generalnie odnoszące się do obu stron raczej wrogo. Głównym bohaterem filmu jest Max Gatling, były żołnierz, najemnik, który zgadza się wyruszyć w niebezpieczną misję, by dla sowitej nagrody uratować córkę pewnego milionera.

Akcyjniak osadzony w klimacie ponurych postapokaliptycznych wizji, z niskim budżetem (choć scenografia w paru sekwencjach robi wrażenie – film kręcono w Malezji i w Singapurze) i mało wymyślną intrygą. W zasadzie najciekawszym wątkiem, wnoszącym coś ożywczego do tego kalejdoskopu eliminowania kolejnych zombi za pomocą broni palnej, tasaków, toporków i kopniaków, jest sprawa lojalności robotów i zastanawianie się, po czyjej stronie ostatecznie one staną. Pozycja dla zagorzałych fanów Dolpha Lundgrena.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz dzieli między sobą dwie opcje kolorystyczne. Pierwsza to zimne granaty, stalowe szarości i sporo atramentowej czerni i bladawych odcieni twarzy bohaterów. Te sekwencje to sekwencje oświetlonego mdłym angielskim światłem miasta opanowanego przez zombi, atakujących marines i cyborgi. Druga opcja kolorystyczna odnosi się do wyglądu azylu z garstką ocalałych ludzi, gdzie panują ciepłe brązy, piaskowe beże i łagodne ecru i biel w odcieniu kości słoniowej. Obraz bardzo ostry z dokonała widocznością krwistych detali i dobrym kontrastem. 

Dźwięk mocno akcyjny z odgłosami walki: ciężkimi strzałami z karabinów maszynowych, brutalnymi plaskami mordobicia, ujadaniem, bełkotem i obrzydliwym mlaskaniem zombi, rozrywaniem ciał na strzępy, wrzaskami ćwiartowanych i świstem noży. Basy podbijają odgłosy wybuchu w finale, gdzie ogień zasysa powietrze. Ale znalazło się też miejsce na delikatne granie świerszczy w scenie rozmowy młodych kochanków.

BONUSY

Zwiastuny. 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:4
Dźwięk:4
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.