BIAŁA AFRYKA

Data premiery:14.04.2011Nośnik:DVD
Tytuł polski:Biała Afryka
Tytuł oryginalny:White Material
Gatunek:akcja
Kraj produkcji:Francja
Rok produkcji:2009
Czas trwania:100 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Claire Denis
Obsada:Isabelle Huppert, Christopher Lambert, Nicolas Duvauchelle, Isaach De Bankolé, William Nadylam, Adèle Ado, Ali Barkai
Dystrybucja:Kino Świat
Opis

Opowieść o kobiecie kurczowo wczepionej w Afrykę.

Galeria
Główna bohaterka filmu, Maria Vial, posiada wraz z mężem plantację kawy w Afryce. Kocha to swoje miejsce i to, co robi, jednak pewnego dnia jej świat wali się w gruzy. Wszystko za sprawą rebelii, która wybucha w kraju zamieszkania Marii (jego nazwy nie poznajemy). Mimo jednak narastającego zagrożenia Francuzka robi wszystko, aby ocalić plantację lub choćby doprowadzić zbiór kawy do końca. Zależy jej na tym bardziej niż jej mężowi, w którym nie potrafi znaleźć oparcia i który nie podziela jej miłości do tego miejsca i tego życia.

Nie jest to film łatwy do oglądania, pełno w nim okrucieństwa i drastyczności, pokazanych z całym realizmem, czemu przeciwstawione jest porażające piękno Afryki. Ale najważniejszą rolę pełni w tej historii kobiecy upór, który zaskakuje u tak dziewczęco wyglądającej w swych bawełnianych sukienkach Marii, znakomicie zagranej przez Isabelle Huppert (w roli małżonka Christopher Lambert).

Przejmujący obraz Claire Denis był na MFF w Wenecji w 2009 r. nominowany do nagrody Złotego Lwa.

ren
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.