BEZPRZEWODOWY TRANSMITER HDMI LINDY 38121

Nasza ocena:5
Medal:niebieski
Opis
Lindy 38121 może okazać się w wielu sytuacjach zbawienny!
Powstała w Niemczech firma Lindy jest poważnym graczem na rynku audio-wideo, a szeroki asortyment, zwłaszcza akcesoriów i okablowania, imponuje przede wszystkim jakością wykonania i ceną.
Galeria

Bezprzewodowa technologia transmisji sygnału Full HD może okazać się w przypadku wielu rozbudowanych instalacji wysokiej klasy kina domowego kluczowa, tak więc postanowiłem przyjrzeć się z bliska temu sprytnemu urządzeniu.

BUDOWA

Model 38121 przypomina mi trochę obudowy przenośnych dysków twardych – niewielkie, prostokątne, wykonane z tworzywa sztucznego, płaskie pudełka prezentują się estetycznie i są bardzo lekkie. Można je umieścić dosłownie wszędzie, a minimalna odległość ich kontaktu wynosi aż 20 m (w terenie niezabudowanym 30 m). Tak więc wykorzystana w tym wypadku technologia MIMO 5 GHz (Multiple Input Multiple Output) gwarantująca bezprzewodową transmisję sygnału sprawdzi się wszędzie tam, gdzie poprowadzenie długich odcinków kabli może okazać się kłopotliwe, lub tam, gdzie klient pragnie uzyskać jak najwyższą czystość formy i minimalizm, a więc nie chce korzystać z tradycyjnej instalacji opartej na okablowaniu.

Lindy 38121 wyposażony jest oprócz wspomnianego przeze mnie transmitera oraz odbiornika w indywidualne zewnętrzne zasilacze do tych urządzeń oraz dodatkowy transmiter IR i firmowy, solidnie wykonany kabel HDMI.

DZIAŁANIE

Lindy 38121 jest typowym urządzeniem plug & play, a więc podłączamy do obydwu modułów zasilanie, uruchamiamy je i tyle – mają działać, i tak też się stało. Należy jednak pamiętać, że zanim włączymy źródło sygnału audio-wideo, jakim jest na przykład odtwarzacz BD, i odbiornik, jakim jest telewizor, najpierw odpalamy Lindy, a dopiero potem pozostałe urządzenia. Test połączenia odtwarzacza BD z telewizorem oraz odtwarzacza BD z amplitunerem okazał się niczym niezakłócony i żadne przeszkody między jednym a drugim pomieszczeniem, łącznie ze zbrojonymi ścianami, nie były w stanie zakłócić transmisji sygnału.

Próbowałem dostrzec jakieś negatywne zmiany wpływające na jakość obrazu czy też brzmienia, ale nie udało mi się. Porównanie z tradycyjnym przesyłem za pomocą kabla HDMI o długości 2 m nie wykazało na gołe oko jakichkolwiek zmian, co świadczy o wysokiej jakości oferowanej wizji i niezakłóconej pracy Lindy.

PODSUMOWANIE

Jestem przekonany, że Lindy 38121 okaże się znakomitym urządzeniem dla wielu instalatorów systemów kina domowego. Dziecinnie prosta obsługa, łatwość montażu i bezproblemowa praca to z pewnością największe atuty testowanego urządzenia. Cena? Dla kogoś, kogo stać na wyrafinowane i drogie systemy kina domowego, nie będzie grała większej roli.

Specyfikacja:
·    Bezprzewodowy transmiter sygnału HDMI 1,3 b plug and play
·    Zasięg sygnału HDMI na odległości do 30 m (na zewnątrz) / 20 m (wewnątrz)
·    Kompatybilny z HDMI 1,3 b oraz HDCP
·    Działa ze switchami, splitterami Lindy
·    Obsługuje wszystkie HDTV i PC o rozdzielczości do 1080p, 24/30/50/60 i 3D
·    Obsługa HDMI 1,3 b
·    Technologia: MIMO 5 GHz
·    Obsługa wielokanałowego dźwięku cyfrowego: PCM, DTS, Dolby Digital
·    Zintegrowane IR (kabel w zestawie)
·    Obsługa sygnałów 3D
·    Formaty audio: PCM, DTS, Dolby Digital
·    Obsługa CEC, DDC, HDCP
·    Obsługa szyfrowania HDCP 1,2 wideo
·    Częstotliwość pracy: 5,1 GHz do 5,9 GHz

Arkadiusz Ogrodnik


Kontakt: www.lindy.rafko.pl

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Budowa:5
Jakość:5
Stopka techniczna
Cena [PLN]::1995
Wymiary (S/W/G) [cm]::9,5 / 15,5 / 2,2
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.