ATAK NA DZIELNICĘ

Data premiery:6.12.2011
Tytuł polski:Atak na dzielnicę
Tytuł oryginalny:Attack The Block
Gatunek:komedia, horror
Kraj produkcji:Wielka Brytania, Francja
Rok produkcji:2011
Czas trwania:86 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Joe Cornish
Obsada:Jodie Whittaker, Nick Frost, John Boyega, Luke Treadaway, Leeon Jones, Jumayn Hunter
Dystrybucja:Imperial CinePix
Opis
Nastoletni przestępcy kontra Obcy.
Galeria

Film wyprodukowali ludzie odpowiedzialni za „Wysyp żywych trupów”, która to produkcja ożywiła skostniały schemat filmów o zombi. „Atak na dzielnicę” miał prawdopodobnie ożywić jeszcze bardziej skostniały schemat obrazów o Obcych, z którymi walczą mieszkańcy jakiegoś miasteczka. Ale choć jest zaskakująco i momentami zabawnie, film wzbudza mieszane uczucia.

Dzieje się tak za sprawą głównych bohaterów, na których wybrano młodocianych przestępców, złodziejaszków (poznajemy ich, gdy grożąc nożem okradają młodą kobietę, pielęgniarkę Sam), handlarzy narkotyków, dresiarzy z podupadających blokowisk. Oni to będą świadkami wylądowania dziwnego stwora, który zaatakuje lidera gangu, Mosesa, a którego uda im się zabić. To jednak nie koniec kłopotów, gdyż w ślad za stworem przybędą inne, o wiele groźniejsze. Młodzi gangsterzy wpadną więc do domów, by wziąć parę przedmiotów codziennego użytku – maczety, race, kije bejsbolowe, japońską katanę – i ruszą na bój ze szturmującymi dzielnicę Obcymi.

Twórcy filmu kreują młodych bohaterów na herosów walczących z wielkim zagrożeniem dla ludzkości. Jakąś przemianę Moses i spółka w czasie rozróby może i przechodzą, ale nie ulega wątpliwości, że naparzają się z Obcymi, bo: lubią draki, chcą się wyładować, a poza tym ratują przede wszystkim siebie. Efekty są niezłe, montaż także, potwory wyglądają w miarę oryginalnie, a akcja toczy się z szybkością błyskawicy, ale osobiście trudno mi przejąć się losem grupki wyrzutków, którzy jeszcze chwilę wcześniej przykładali komuś nóż do gardła – kibicuję Obcym…

Jan

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.