6 KUL

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:6 kul
Tytuł oryginalny:Six Bullets
Gatunek:akcja, kryminał
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2012
Czas trwania:110 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria: Ernie Barbarash
Obsada:Jean-Claude Van Damme, Joe Flanigan, Anna-Louise Plowman, Kristopher Van Varenberg
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Były żołnierz w akcji.
Galeria

Europa Wschodnia. Porywacze uprowadzają córkę znanego zawodnika MMA Andrew Faydena. Policja jest bezradna, dlatego ojciec dziewczyny prosi o pomoc w jej odnalezieniu Samsona Gaula, byłego żołnierza, który pożegnał się ze służbą wojskową po oskarżeniu o śmierć niewinnych ludzi i który zajmuje się teraz właśnie takimi przypadkami.

Film byłby znacznie lepszy, gdyby nie błędy scenariusza. Do najbardziej rażących należy to, że rodzice dziewczyny, na co dzień niemający do czynienia z bronią, pod koniec filmu okazują się niemal strzelcami wyborowymi oraz sens wybrania dziewczyny, której porwanie na pewno przysporzy kłopotów, choćby z tego powodu, że jest córką sławnego ojca. Poza wpadkami scenariuszowymi film utrzymuje niezły poziom, jest akcja, jest napięcie, a Jean-Claude Van Damme radzi sobie aktorsko całkiem dobrze w roli zawodowego kilera. Zdjęcia do filmu powstały w Rumunii.

ASPEKTY TECHNICZNE

Paleta barwna filmu odpowiednia do akcji. W plenerze dominują nieco chłodne, choć oświetlone ostrym słońcem kolory, w wnętrzach barwy podkreślają ponurość sytuacji. W szpitalu wszystko ma nieprzyjemny zielonkawo-żółtawy odcień, podobnie na zapleczu sklepu mięsnego, gdzie dochodzi do tego blade światło i trupioblade z elementami ceglastej czerwieni tusze zwierzęce stanowiące „wystrój” tego wnętrza. Piwnice więzienia, w którym przetrzymywane są dziewczyny, są także utrzymane w odstręczających szarościach i zielonkawościach. Czerń za to jest nasycona. Kontrast i ostrość obrazu na przeciętnym, przyzwoitym poziomie.

W ścieżce dźwiękowej najwięcej dzieje się oczywiście pod koniec filmu, podczas akcji odbijania dziewczyny. Ma tu miejsce seria potyczek, w czasie których dają się słyszeć dochodzące z tyłu, z przodu i z boku krótkie syki przecinających powietrze pocisków, huk wystrzałów, świszczący w powietrzu granat, wybuch samochodu i huk ognia. Potyczka w tunelu jest odpowiednio przytłumiona. Co ciekawe, strzelanina mająca miejsce trochę wcześniej, w rezydencji Bogdanowa (jeden z przestępców handlujących dziewczynami), ma w sobie dudniące tony (nie uzasadnia tego otoczenie). Poza strzelankami usłyszymy dochodzące z różnych stron, ale najczęściej z przodu, odgłosy tła, jak szum deszczu, trzaskanie drzwi czy pobrzękiwanie łańcuchów w rzeźni, trzask bata i plaśnięcia ciosów (to akurat w czasie jatki w tej ostatniej).

BONUSY

W dodatkach zapowiedzi.

itk

Premiera DVD: 17.01.2013

 

 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:4
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.