60 SEKUND

Data premiery:12.11.2010Nośnik:Blu-ray
Tytuł polski:60 sekund
Tytuł oryginalny:Gone In Sixty Seconds
Gatunek:akcja
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2000
Czas trwania:117 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Dominic Sena
Obsada:Nicolas Cage, Giovanni Ribisi, Angelina Jolie, T.J. Cross, William Lee Scott, Scott Caan, James Duval
Dystrybucja:CD Projekt
Opis
Randall Raines, ps. Memphis (Nicolas Cage), parał się kiedyś kradzieżą samochodów, ale zarzucił to zajęcie dobrych parę lat temu, aby wieść spokojne życie i udzielać się na rzecz dzieci.

Niestety, życie, a raczej jego brat Kip (Giovanni Ribisi), zmusza go do powrotu na ścieżkę przestępstwa. Kip naraził się mafii i zginie, jeśli Memphis nie dostarczy mafii w ciągu 24 godzin 50 kradzionych luksusowych aut. Chcąc nie chcąc, Raines skrzykuje dawnych wspólników i przystępuje do realizacji tego pozornie niewykonalnego zadania.

Cudowne bryki, na czele ze specjalnie skonstruowanym na potrzeby filmu Mustangiem Shelby GT 500 z 1967 r., piękna kobieta, zawrotne tempo akcji, oszałamiający ryk silników, brawurowe ucieczki i pościgi – do szczęścia brakuje tylko zapachu spalin. Oczywiście intryga jest bardzo uproszczona, schematyczna i niezbyt mądra, ale dla zafascynowanych wyczynami Cage’a widzów (płci męskiej przede wszystkim) nie ona jest najważniejsza. Ważne, że jest czym sycić oko (samochody, Angelina Jolie w roli bardzo atrakcyjnej pomocnicy Memphisa) – wszystko to w HD! – a komórki mózgu odpowiadające za myślenie mogą sobie poleniuchować.

W dodatkach film „Wielki skok”.

ren

 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.