30 MINUT LUB MNIEJ

Data premiery:8.02.2012Nośnik:DVD
Tytuł polski:30 minut lub mniej
Tytuł oryginalny:30 Minutes Or Less
Gatunek:akcja, komedia
Kraj produkcji:USA, Niemcy, Kanada
Rok produkcji:2011
Czas trwania:81 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Ruben Fleischer
Obsada:Jesse Eisenberg, Danny McBride, Nick Swardson, Aziz Ansari, Dilshad Vadsaria, Fred Ward
Dystrybucja:Imperial CinePix
Opis
Bombowy doręczyciel pizzy.

Scenariusz filmu zainspirowały prawdziwe wydarzenia – przestępcy założyli w 2003 roku niejakiemu Brianowi Douglasowi Wellsowi na szyję ładunek wybuchowy i zmusili do dokonania napadu na bank. Saperzy nie zdążyli zdjąć ładunku, nieszczęśnik zginął… Twórcy „30 minut lub mniej” uznali, że to świetny materiał na… komedię!

Doręczyciel pizzy Nick dostaje się w łapy dwóch nierozgarniętych przestępców, Travisa i Dwayne’a. Mężczyznom marzyło się otwarcie saloniku masażu, ale na to potrzebna jest kasa. Nie udało im się wynająć płatnego zabójcy, który zażądał 100 tysięcy dolarów za zabicie ojca jednego z nich (ojciec wygrał kiedyś na loterii), postanowili więc zmusić kogoś do dokonania napadu na bank i zdobycia dla nich 100 tysięcy baksów. Nick, któremu założyli zdalnie sterowane ładunki wybuchowe, ma 10 godzin na dostarczenie pieniędzy. O pomoc w opracowaniu planu skoku prosi swego najlepszego kumpla, Cheta.

Przez całą projekcję jest przaśnie, czasem wulgarnie. Połączenie slapsticku z kinem akcji i dramatem obyczajowym okazało się strzałem w kolano – nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać… Aktorzy szarżują, dialogi są głupawe, no i cały czas ciąży nam świadomość, że próbuje się nas zabawiać serwując żenujące wygłupy zainspirowane prawdziwą ludzką tragedią…

Jan

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.