30 DNI MROKU: CZAS CIEMNOŚCI

Nośnik:DVD
Tytuł polski:30 dni mroku
Tytuł oryginalny:30 Days Of Night: Dark Days
Gatunek:horror
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2010
Czas trwania:92 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Ben Ketai
Obsada:Kiele Sanchez, Rhys Coiro, Diora Baird, Harold Perrineau, Mia Kirshner
Dystrybucja:Imperial CinePix
Opis
Mija rok i wracamy do alaskańskiego miasteczka Barrow, które zimą na miesiąc pogrąża się w ciemnościach (noc polarna) i zostaje wydane na pastwę wampirów.
Galeria

W drugiej części główną bohaterką jest Stella, wdowa po jednej z ofiar krwiopijców, która podróżuje po świecie, usiłując przekonać kogo się da, że demony istnieją i trzeba z nimi walczyć (znając życie, po takich deklaracjach miasteczko przeżyłoby najazd fanek serii „Zmierzch”…). W końcu z grupką desperatów wraca do Barrow, by stawić czoła nocnym drapieżcom…

Po klaustrofobicznej, klimatycznej i w sumie udanej pierwszej części (będącej ekranizacją popularnego komiksu) przyszedł czas na remake przeznaczony wyłącznie na rynek DVD. Skoro ubył element zaskoczenia – kto w jedynce spodziewał się (oprócz fanów komiksu), że miasteczko zaatakują wampiry? – trzeba było wylać na ekran więcej krwi. I ta leje się zewsząd, a królowa wampirów wręcz się w niej kąpie (dosłownie oczywiście – to wyraźne nawiązania do postaci Elżbiety Batory). Wampiry i ich przeciwnicy giną efektownie, reszta – to znaczy dialogi i psychologia postaci – jest milczeniem. To typowy B-klasowy horror o łowcach wampirów, przyzwoicie, choć bez fajerwerków zagrany, dobrze zmontowany, z niezłą ścieżką dźwiękową. Mniej wymagającym fanom gatunku raczej przypadnie do gustu.

Jan

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.