10 LAT

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:10 lat
Tytuł oryginalny:10 Years
Gatunek:komedia, obyczaj
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2011
Czas trwania:96 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Jamie Linden
Obsada:Channing Tatum, Rosario Dawson, Jenna Dewan-Tatum, Chris Pratt
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
A w sercu ciągle maj.
Galeria

Przyjaciele i koledzy z lat szkolnych spotykają się po latach. Odżywają dawne uczucia, te dobre i te mniej chwalebne. Planujący ożenek Jake obawia się spotkania ze swą dawną miłością. Cully zamierza przeprosić kolegów, którym dokuczał, jednak nie bardzo mu to wychodzi, bo tak naprawdę nie zmienił się od czasów szkoły. Dwóch kumpli stara się po dawnemu zwrócić uwagę najseksowniejszej dziewczyny w klasie. Gwiazda rocka nadal nie ma śmiałości zagadać do dziewczyny, która od dawna mu się podoba.

Całkiem niezły film o tematyce dotyczącej każdego z nas – upływie czasu. Dziesięć lat tuż po maturze wydaje się wiecznością, ale kiedy już upłynie – tylko chwilką. Wydaje nam się wtedy, że matura była wczoraj, a studia, praca, mężowie, żony, dzieci, rozwody, sukcesy i rozczarowania przydarzyły się nam nie wiadomo kiedy. W sercach nadal jesteśmy tymi samymi dziewczynami i chłopakami, tyle że życie przegalopowało jedną dekadę dalej. Tak właśnie jest z bohaterami „10 lat”, do których wracają dawne uczucia, ambicje, pragnienia. I na nic zda się kreowanie własnego wizerunku, oszukiwanie innych i siebie, w końcu okazuje się, że rzeczywistość nie jest tak różowa, jakby tego pragnęli, wychodzi na jaw, komu nie udało się małżeństwo, kto został porzucony i czyj sukces to jedynie pozory.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz w całości o bardzo stonowanej kolorystyce i jasności, co spowodowane jest tym, że akcja filmu toczy się w zaledwie kilku pomieszczeniach, w przeważającej mierze w lokalach o przytłumionym, dyskretnym oświetleniu. Kontrast wystarczający, by bez problemu śledzić akcjję, ostrość zmiękczona. Kolory to przeważnie przydymione granaty, szarości, brązy i ciepłe żółte światło lampek urozmaicone żywszymi barwami sukienek kobiet (fiolet, czerwień). Brak skaz obrazu.

Strony, z których dochodzą delikatne odgłosy akcji (trzask drzwi samochodu, szczęk sztućców), są wyraźnie rozróżnialne, ale okazje po temu można policzyć na palcach jednej ręki. Stałym elementem ścieżki dźwiękowej jest, co zrozumiałe, muzyka sącząca się w tle oraz dochodzące z przodu dialogi i jeszcze raz dialogi, na tym bowiem polegają spotkania po latach, że się gada i gada.

BONUSY

Jedynie zwiastuny.

itk

Premiera DVD: 25.02.2013

 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.