UWAGI KOŃCOWE

Osoby, które dobrnęły do końca naszego „Poradnika kina domowego”, wiedzą już mniej więcej, jakie są podstawowe wymogi dobrego kina, co należy uwzględnić przy budowaniu go od podstaw, co należy zmienić czy poprawić w już istniejącym. Ze względu na to, że nasz poradnik ma charakter jedynie kompendium, zbioru podstawowych wiadomości i zasad, pominęliśmy informacje bardziej specjalistyczne i szczegółowe, które znajdą Państwo bez trudu w internecie czy prasie branżowej. Ale dzięki nam wiadomo już, czego szukać i czego dowiadywać się od specjalistów.

W poradniku, który ma z założenia być jak najdłużej aktualny, nie znaleźli Państwo podpowiedzi na temat konkretnych modeli sprzętu audio-wideo, więc aby być na bieżąco z wszelkimi nowościami rynkowymi, trzeba śledzić newsy techniczne, także na naszym portalu.


Dobrym prognostykiem tego, co w danym roku trafi na rynek, są wszelkiego rodzaju wystawy i pokazy branżowe, np. amerykański Consumer Electronic Show w Las Vegas, który odbywa się co roku na początku stycznia lub wystawa IFA w Berlinie, która odbywa się we wrześniu. Prezentowane tam produkty prędzej czy później trafią także i na polski rynek.


Jeśli nasze informacje przydały się komuś i skłoniły do zbudowania prawdziwego kina z oryginalnym, wartym pokazania wnętrzem, zapraszamy do pochwalenia się tym. Także jeśli Wasze kino jest starsze niż nasz poradnik. Chętnie zaprezentujemy zdjęcia i opisy.

Życzymy sukcesów w tej dziedzinie oraz przyjemności i zabawy!

Redakcja portalu

wrzesień 2010
Autor: Renata Głuszek ©
Autorka serdecznie dziękuje Jeffreyowi W. Smithowi i Laurze Elder z First Impressions Theme Theatres za współpracę.


W „Poradniku kina domowego” zostały wykorzystane zdjęcia następujących urządzeń: Anthem – projektor LTX-300; Crestron – controler TPS-15B Isys; Dune BD 3.0 Prime; LG – telewizory LX9500 Full LED 3D, PK950, LG Infinia, zestawy kina domowego HB45E, Pegasus HB965TZ, LG HB994PK; odtwarzacz Blu-ray BD560, projektor DLP CF3D; Logitech – pilot uniwersalny Logitech Harmony Remote 650; Microsoft – konsola Xbox 360; Onkyo – odtwarzacz Blu-ray BD-SP308; Panasonic – telewizory, TX-P50VT20, TX-L42S20, odtwarzacze/nagrywarki DMP-BDT300, DMR-EH53, DMR-BS880, DMR-EX99V, zestawy kina domowego SC-BT230, SC-BT735; Philips – odtwarzacz DVD DVP3580; Pioneer – zestaw kina domowego DCSFS30; Sanyo – projektor PLV Z4000; Sony – projektor VPL-VW80, konsola Play Station 3; Yamaha – amplitunery RX-V367, RX-V467; Vivitec – projektor DLP 3D Ready, projektor 49080FD

PODPOWIEDNIK

Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.