REJS

CudoCytat

Inżynier Mamoń (Zdzisław Maklakiewicz) – Proszę pana, ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. No... to... poprzez, no, reminiscencję. No jakże może mi się podobać piosenka, którą pierwszy raz słyszę.

polski_filmInżynier Mamoń (Zdzisław Maklakiewicz) A polski aktor, proszę pana... To jest pustka... Pustka, proszę pana... Nic! Absolutnie nic. Załóżmy, proszę pana. Że jak polski aktor, proszę pana... Gra, nie? Widziałem taką scenę kiedyś... Na przykład, no ja wiem? Na przykład zapala papierosa, nie? Proszę pana, zapala papierosa... I proszę pana patrzy tak: w prawo... Potem patrzy w lewo... Prosto... I nic... Dłużyzna proszę pana... To jest dłu... po prostu dłu... dłużyzna, proszę pana. Dłużyzna. Proszę pana, siedzę sobie, proszę pana, w kinie... Pan rozumie... I tak patrzę sobie... siedzę se w kinie proszę pana... Normalnie... Patrzę, patrzę na to... No i aż mi się chce wyjść z... kina, proszę pana... I wychodzę...

 

filozofFilozof (Andrzej Dobosz) – Pan mówi o tekście, ale pan ma na myśli wyłącznie treści, których
tu nie ma. Aha. No więc jeśli to jest forma bez treści, to nie ma to waloru obiektywności, no więc jest to formalizm. I to jest groźne, ale formalizm jest jeszcze groźny dlatego, że jak nie ma tam treści, to po prostu można sobie podkładać tam różne treści i może nawet takie, które by nam tu nie odpowiadały.

 

 

 

Rozmowa w trakcie quizu:

Kaowiec (Stanisław Tym) – Pytanie kolejne. Zatem. Jak się nazywa miasto nad Wisłą. Dla ułatwienia dodajemy, że jest to imię króla, który zostawił Polskę murowaną.

Uczestnik (Roman Sokołowski) – Ale jakie miasto?

quiz

Kaowiec – Ale ja się pana pytam!

Uczestnik – To ja nie wiem.

Głos z sali – Panie Kazimierzu! Ma pan klucz od kabiny?

Kaowiec – Bardzo państwa proszę nie podpowiadać. Bardzo proszę.

Uczestnik – Kluczbork.

Kaowiec – Odpowiedź prawidłowa: Kazimierz.

Uczestnik – Roman.


ren

RECENZJA FILMU REJS 

Wyślij nam swoje propozycje

Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.