PILOTY

Sterowanie tak rozbudowanym ustrojstwem za pomocą kilku pilotów, z których zawsze pod ręką znajdzie się ten niewłaściwy, może przyprawić o prawdziwy ból głowy. Na szczęście istnieje sporo rozwiązań eliminujących tę bolączkę. Najprostszym jest np. zakup telewizora i zestawu kina domowego u tego samego producenta, który oferuje możliwość obsługi jednego i drugiego za pomocą wspólnego pilota. Takie rozwiązanie, Viera Link, proponuje Panasonic.
Drugim wyjściem jest zastąpienie kilku pilotów jednym pilotem uniwersalnym, który wymaga zaprogramowania, czyli wprowadzenia do niego specjalnych kodów. Takie urządzenie, o wyglądzie standardowego pilota telewizyjnego, przeznaczone jest jedynie do obsługi sprzętu audio-wideo.

logitech harmony 

Logitech Harmony

Znacznie bardziej zaawansowane, ale i droższe rozwiązanie stanowi wielofunkcyjne urządzenie nie tylko do obsługi sprzętu audio-wideo, ale także do sterowania oświetleniem, ekranem, roletami, klimatyzacją, czyli całą zintegrowaną elektroniką domową. Taki typ pilota, controler, ma formę bezprzewodowego panelu dotykowego z dużym kolorowym wyświetlaczem, wykorzystującego podczerwień i/albo fale radiowe. W odpowiednio zaprogramowanym controlerze wystarczy wybrać odpowiednią opcję, aby jednocześnie odsłonić ekran, przyciemnić oświetlenie i włączyć sprzęt audio-wideo. Popularne typy takich pilotów to Crestron i Universal.

crestron-tps-15b-touchpanel

controler, Crestron

13 INSTALACJA URZĄDZEŃ KINA DOMOWEGO

Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.