FRONTSIDE I MENTOR W SOSNOWIECKIEJ MUZIE JUŻ 12 KWIETNIA

MUZA

Historia Frontisde zaczyna się 25 lat temu, w 1993 roku w Sosnowcu. Wtedy Astek (Sebastian Flasza) i Demon (Mariusz Dzwonek) po rozpadzie zespołów, w których grali – Dirty Flower i My Life – postanowili razem tworzyć muzykę. Muzykę, w której zawrą życiowe doświadczenia związane z miejscem, w którym dorastali oraz dźwięki inspirowane ich ulubionymi wykonawcami z kręgów ekstremalnego metalu i hard core'a. Zaliczali się do nich, chociażby Slayer, Morbid Angel, Suicidal Tendencies, Cro-Mags, Agnostic Front, Warzone. Właśnie mariaż metalu i hardcore'owych elementów złożył się na styl muzyczny Frontside.

Muzycy szlifowali swój warsztat i styl z demówki na demówkę, z płyty na płytę. Frontside jako jeden z celów postawił sobie zaskakiwanie odbiorców, dlatego też kapela nigdy nie trzymała się sztywnych ram gatunkowych. Znakiem rozpoznawczym zespołu stało się swobodne posługiwanie się nastrojem, harmoniami i melodią w połączeniu z ujarzmionym piekłem sekcji rytmicznej i spajającym wszystko doskonałym wokalem, opartym tak na czystych wokalizach, jak i diabelskim, opętańczym ryku wściekłej bestii.

Frontside nie ominęły personalne turbulencje, ale od 2005 roku kapela gra w niezmienionym składzie. Tworzą go: Marcin "Auman" Rdest (wokal), wspomniany Demon (gitara), Dariusz "Daron" Kupis (gitara), Wojciech Nowa (gitara basowa) i Tomasz "Toma" Ochab (perkusja). I słynie ze znakomitych występów, które zjednały jej mnóstwo fanów oraz opinię jednego z najlepszych koncertowych zespołów w Polsce.

Doceniła Frontside też branża muzyczna. W 2003 roku grupę nagrodzono Fryderykiem za płytę "I odpuść nam nasze winy" z 2002 roku, drugą w dorobku formacji. Materiał ten ukazał się również w wersji anglojęzycznej ("Forgive Us Our Sins") za sprawą szwedzkiej wytwórni Regain Records, zbierając pochwały w zagranicznych mediach, piszących o mocnej muzyce.

Oprócz wymienionego, nagrodzonego Fryderykiem albumu dyskografia Frontside obejmuje jeszcze: debiutancki materiał "Nasze jest królestwo…" (2001), "Zmierzch Bogów – pierwszy krok do mentalnej rewolucji" (2004; na Zachodzie ukazała się pod tytułem "Twilight Of The Gods"), "Absolutus" (2006), "Teoria konspiracji" (2008), "Zniszczyć wszystko" (2010), "Sprawa jest osobista" (2014; z gościnnym udziałem Piotra Roguckiego z Coma) i "Prawie martwy" (2015). Jesień 2018 roku przyniesie dziewiąty studyjny krążek Frontside.

Warto dodać, że Frontside ma na koncie ponad 400 koncertów w Polsce i za granicą. Zabójcza i bezlitosna maszyna koncertowa, jaką jest sosnowiecka załoga, miała okazję zaprezentować się na scenie obok takich tuzów, jak Iron Maiden, Sepultura, Kreator, Nightwish, Sabaton, Vader, Behemoth, Primal Fear, Decapitated. Frontside występował między innymi na Przystanku Woodstock, Mystic Festival, czy Hunterfeście. Na koncie kapeli są też trasy koncertowe po Wielkiej Brytanii i Białorusi.

Bieżące informacje o Frontside znajdują się na: https://www.facebook.com/frontsideofficial.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Drugi album Mentor -  wybuchowy kocioł, kipiący elementami black/thrash metalu, hardcore punka i rock'n'rolla.

"Nowy album to w prostej linii kontynuacja idei, która przyświecała debiutowi - krótko, mocno i szybko. Dziesięć kawałków w niecałe 30 minut, bez zbędnego kombinowania. Teksty o wiedźmach, grobach, Szatanie i seryjnych mordercach. Rock'n'roll z diabłem w tle," tłumaczy wokalista, King of Nothing. Cults, Crypts and Corpses został nagrany zmiksowany i wyprodukowany w Satanic Audio. Odpowiedzialny za okladkę i layout jest Branca Studio (Angel Witch, Cirith Ungol, Pentagram, The Black Dahlia Murder).


12.04.2019 godzina 19:00

Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec


Bilety w cenie:

płyta/balkon - 20,00zł ( w dniu koncertu 30,00zł)

 

Bilety dostępne online na stronie www.kiepura.pl

w kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA

oraz w kasie Energetycznego Centrum Kultury


Na podstawie materiałów promocyjnych organizatora

 


Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.