6.3 Odtwarzacz Blu-ray

Służy do odtwarzania płyt Blu-ray z obrazem i dźwiękiem wysokiej rozdzielczości. W standardzie Blu-ray do rejestracji obrazu i dźwięku używa się błękitnego lasera, co umożliwia zapisanie na nośniku danych o pojemności 25 GB (płyty jednowarstwowe) i 50 GB (płyty dwuwarstwowe). Pozwala to na uzyskanie obrazu w rozdzielczości 1080i/p (1920 x 1080) i dźwięku w jakości HD. Odtwarzacze Blu-ray są doskonałym uzupełnieniem telewizorów HDTV i świetnie nadają się do projekcji filmów za pomocą projektorów, a więc stanowią idealny składnik kina domowego z prawdziwego zdarzenia. Poza płytami Blu-ray odtwarzacze błękitnolaserowe odtwarzają te same formaty płyt co odtwarzacze DVD. Odtworzenie płyty DVD na takim odtwarzaczu może dać dodatkową przyjemność, gdyż każdy Blu-ray posiada zaawansowany procesor wideo, pozwalający przeskalować standardowy obraz DVD (720 x 576, 720 x 480) do rozdzielczości HD (1920 x 1080), co znacznie poprawia jakość obrazu.
! Nie wszystkie odtwarzacze Blu-ray radzą sobie jednakowo dobrze ze skalowaniem rozdzielczości standardowej DVD do rozdzielczości HD. Aby dobrze poznać właściwości upatrzonego modelu, najlepiej poszukać w internecie dodatkowych informacji w formie testów lub opinii użytkowników.

BD-SP308 Silver

Onkyo

Blu-raye są kompatybilne także z większością formatów plików, niektóre modele obsługują również format DivX, ale jakość obrazu pochodzącego z takiego pliku na wyświetlaczu HD nie wypadnie najlepiej.
Od odtwarzaczy DVD odróżnia je także wyposażenie w wiele funkcji typu multimedialnego, dzięki którym przestają być zwykłymi czytnikami płyt, przekształcając się w prawdziwe centra domowej rozrywki.
Najnowsze modele są odtwarzaczami sieciowymi, gdyż posiadają dostęp do serwisów internetowych.
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.