MIKOŁAJEK: NOWE PRZYGODY MIKOŁAJKA

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Mikołajek: Nowe przygody Mikołajka
Tytuł oryginalny:Le petit Nicolas
Gatunek:animowany
Kraj produkcji:Francja
Rok produkcji:2009
Czas trwania:150 min
Kategoria wiekowa:b.o.
Obsada:(głosy) Joanna Domańska, Bożena Furczyk, Aleksander Gawek, Mikołaj Klimek
Dystrybucja:Best Film
Opis
Best Film wydał serię przygód Mikołajka, znanego starszym i młodszym bohatera książek René Goscinnego i Jean-Jacques'a Sempé. „Nowe przygody Mikołajka” to piąta płyta z tej serii.
Galeria

Nie każdy może zostać wirtuozem, choćby nie wiem jak głośno grał. Przekonuje się o tym Mikołajek i jego koledzy, którzy założyli zespół muzyczny. A także przechodnie uliczni, którzy myśl, że muzyka łagodzi obyczaje, zamienili zapewne, słuchając ich kociej muzyki, na refleksję, że cierpienie uszlachetnia. O trudach wagarowania opowiada odcinek „Wesoła zabawa”, z wyjątkowo pedagogicznym morałem, że wagary są nudne, a matematyka ważna. Odcinek pt. „Przejażdżka” powinni obejrzeć wszyscy pasażerowie dający podczas jazdy złote rady kierowcy samochodu. Prócz wyżej wspomnianych i wielu innych nowych a wiekopomnych doświadczeń życiowych Mikołajka w tej serii także rozkwit uczuć między Mikołajkiem i śliczną, grzeczną, utalentowaną, wzorową uczennicą Jadwinią.

Piąta seria zawiera 13 odcinków: „Tajemnicze przedmioty”, „Biwak”, „Lornetka”, „Wesoła zabawa”, „Przejażdżka”, „Forteca”, „Mistrzostwa”, „Film”, „Magia”, „Trąbka”, „Bum”, „Wrotki”, „Chantal”.

ASPEKTY TECHNICZNE

Dobrze słyszalny, wyraźny polski dubbing, do wyboru w DD 5.1 lub DD 2.0. W ścieżce dźwiękowej głównie dialogi dobiegające z przodów, dość sporo wiosennego śpiewu ptaków i tło muzyczne. W każdym odcinku odpowiednie do tematyki odgłosy tła: dźwięk szkolnego dzwonka, rzut bukietem, warczenie silnika samochodu, szczęk metalu czy tłuczonej ceramiki.

Obraz bez zabrudzeń i usterek, kolory czyste, bardzo żywe, zdecydowane. Czerwień, róż i zieleń w różnych odcieniach, ale zawsze nasyconych. Czerń smolista. Krawędzie przedmiotów i postaci ostre.

BONUSY

Brak dodatków.

itk
Zobacz również
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 5.00 (1 głosów)
Podpis:

Opinie użytkowników (1)

  1. zddd

    zddd 2012-13-02 16:02 Odpowiedz

    sss

Nasze oceny
Film:3
Obraz:4
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1, Dolby Digital 2.0
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing)
Napisy::brak
Płyta::1-warstwowa
Liczba scen::13 odcinków
Bonusy::brak
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.