MIKOŁAJEK: DZIEWCZYNY KONTRA CHŁOPAKI

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Mikołajek: Dziewczyny kontra chłopaki
Tytuł oryginalny:Le petit Nicolas
Gatunek:familijny, animowany
Kraj produkcji:Francja, Niemcy, Luksemburg
Rok produkcji:2009
Czas trwania:88 min
Kategoria wiekowa:b.o.
Obsada:(głosy) Joanna Domańska, Bożena Furczyk, Aleksander Gawek, Mikołaj Klimek
Dystrybucja:Best Film
Opis
Best Film wydał serię przygód Mikołajka, znanego starszym i młodszym bohatera książek René Goscinnego i Jean-Jacques'a Sempé. „Dziewczyny kontra chłopaki” to druga z czterech płyt tej serii.
Galeria

Seria druga liczy 7 odcinków, a są to: „Dżodżo”, „Choroba”, „Wojna kujonów”, „Mecz”, „Urodziny Jadwini”, „King” oraz „Jadwinia”. Szczególnie interesujący jest ten ostatni ujawniający, w uproszczeniu, mechanizmy manipulacji dziewczynek chłopcami, przy użyciu takich technik operacyjnych, jak: zalotny uśmiech, urocza minka, odpowiedni ton głosu, rzucona od niechcenia uwaga i inne. Wielką zaletą wszystkich bajeczek o Mikołajku, ale szczególnie obficie występującą w tej akurat serii, jest częsta obecność na ustach bohaterów takich słów jak proszę, dziękuję, pozwolisz, że.. itp. (choć akurat w odcinku pt. „Dżodżo” pojawiają się również obelgi – ciamajdo, łajzo, głupku jeden).

ASPEKTY TECHNICZNE

Dobry, wyraźny polski dubbing, do wyboru w DD 5.1 lub DD 2.0. W ścieżce dźwiękowej jak na bajkę za mało muzyki, a w dodatku jeśli już się pojawia, to jest to parę motywów muzycznych, a nie ilustracja tego, co dzieje się na ekranie. W tle głównie odgłosy życia szkolnego i podwórkowego: dzwonek, tykanie zegara, odgłos kopania piłki, dźwięk tłuczonej szyby, skrzypienie roweru itp.

Obraz wyraźny, kolory żywe, nasycone, kreska rysunku postaci i tła jest prosta, nie tak finezyjna jak rysunki Sempé. Nic nie szemrze, barwy trzymają się konturów.

BONUSY

Brak dodatków.

itk

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1, Dolby Digital 2.0
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing)
Płyta::1-warstwowa
Liczba scen::7 odcinków
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.