MIKOŁAJEK: WSZYSCY KUMPLE MIKOŁAJKA

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Mikołajek: Wszyscy kumple Mikołajka
Tytuł oryginalny:Le petit Nicolas
Gatunek:familijny, animowany
Kraj produkcji:Francja, Niemcy, Luksemburg
Rok produkcji:2009
Czas trwania:70 min
Kategoria wiekowa:b.o.
Obsada:(głosy) Joanna Domańska, Bożena Furczyk, Aleksander Gawek, Mikołaj Klimek
Dystrybucja:Best Film
Opis
Best Film wydał serię przygód Mikołajka, znanego starszym i młodszym bohatera książek René Goscinnego i Jean-Jacques'a Sempé. „Wszyscy kumple Mikołajka” to pierwsza z czterech płyt tej serii.
Galeria
Dzięki niesfornemu Mikołajkowi wiele dzieci na całym świecie poczuło się raźniej, wiedząc, że nie tylko im przytrafiają się rzeczy, których wcale nie miały zamiaru zrobić, ale samo tak jakoś wyszło. A to zbita piłką szyba, zupełnie przecież niechcący, a to małe tsunami w łazience, a to eksperyment z cyklu „mały chemik” o nie do końca kontrolowanym przebiegu, a to podpadnięcie pani w szkole tudzież oceny nie nazbyt górnolotne.

Krótkie, animowane historyjki (jest ich na płycie 6: „Kłopotliwy prezent”, „Wizyta u Ananiasza”, „Rower”, „Uciekam z domu”, „Ludwinia”, „Piękny bukiet”) o szkolnych, i nie tylko, perypetiach Mikołajka i jego kolegów mają w sobie dużo humoru, wiele trafnych spostrzeżeń i zabawnych dialogów, nie występują w nich elementy agresji, toteż można je spokojnie polecić do obejrzenia dzieciom, a i dorosłym również.

ASPEKTY TECHNICZNE

Dobry, wyraźny polski dubbing, do wyboru w DD 5.1 lub DD 2.0. W ścieżce dźwiękowej jak na bajkę za mało muzyki, a w dodatku jeśli już się pojawia, to jest to parę motywów muzycznych, a nie ilustracja tego, co dzieje się na ekranie. W tle głównie odgłosy życia szkolnego i podwórkowego: dzwonek, tykanie zegara, odgłos kopania piłki, dźwięk tłuczonej szyby, skrzypienie roweru itp.

Obraz wyraźny, kolory żywe, nasycone, kreska rysunku postaci i tła jest prosta, nie tak finezyjna jak rysunki Sempé. Nic nie szemrze, barwy trzymają się konturów.

BONUSY

Brak dodatków.

itk
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 5.00 (1 głosów)
Podpis:

Opinie użytkowników (1)

  1. Kamilcia

    Kamilcia 2014-05-02 14:31 Odpowiedz

    Mikołajek jest w porządku

Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1, Dolby Digital 2.0
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing)
Płyta::1-warstwowa
Liczba scen::6 odcinków
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.