MIKOŁAJEK: POMYSŁOWE CHŁOPAKI

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:Mikołajek: Pomysłowe chłopaki
Tytuł oryginalny:Le petit Nicolas
Gatunek:familijny, animowany
Kraj produkcji:Francja, Niemcy, Luksemburg
Rok produkcji:2009
Czas trwania:86 min
Kategoria wiekowa:b.o.
Obsada:(głosy) Joanna Domańska, Bożena Furczyk, Aleksander Gawek, Mikołaj Klimek
Dystrybucja:Best Film
Opis
Czwarta płyta z kolejnymi odcinkami przygód Mikołajka i jego kolegów składa się z siedmiu opowiastek.
Galeria

A dzieje się w nich jak zwykle bardzo wiele. Seria rozpoczyna się od mrożącej krew w żyłach „Naszej gazety”. Mikołajek dostaje zestaw do drukowania i postanawia wydawać gazetę, jest tylko jedno zmartwienie – na pierwszą stronę potrzebna jest sensacyjna historia. Może stanie się nią dziwaczne zachowanie taty Mikołajka, który – jak wszystko na to wskazuje – jest tajnym agentem? W drugim odcinku, „Fotografia”, okazuje się, że nie jest prostą sprawą zgromadzenie dzieciaków do kupy i zrobienie im zdjęcia! W „Szachach” biedny Mikołajek zostaje zmuszony przez ojca do spędzania wakacji na nauce gry w szachy, odbywanej z nielubianym Ananiaszem. Ale od czego spryt i pomysłowość! Dzięki odcinkowi „Tajna wiadomość” rodzice, albo lepiej – dziadkowie, oglądający z dziećmi przygody Mikołajka przypomną sobie starą poczciwą szkołę, która karała uczniów nakazami pisania po sto razy zdań o dobrym wychowaniu.

Jakże to inny, ale uroczy świat, w którym szkolne urwisy musiały sobie jakoś radzić bez telefonów komórkowych i klocków Lego, ale ich świat był nie mniej barwny i kolorowy niż ten dzisiejszy. Jedno tylko się nie zmieniło: dzieci muszą czasami znosić humory nauczycieli oraz nie zawsze trafione pomysły rodziców. Ale i dorośli miewają z dziećmi nielekko!

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz (1.78:1) zachwyca ładnymi kolorami, czystymi, czasami landrynkowymi, dzięki czemu świat Mikołajka jest należycie bajkowy i po dziecięcemu niewinny. Wszystkie szczegóły rysunku widać wyraźnie, nawet gdy akcja rozgrywa się w nocy. Transferowi niczego praktycznie zarzucić nie można.

Dźwięk w Dolby Digital 5.1 i w Dolby Digital 2.0. Ta pierwsza wersja jest dźwiękowo intensywniejsza, ale poza tym obie nie różnią się, gdyż nagranie nie odznacza się przestrzennością, dominują w nim dialogi i muzyka.

BONUSY

Brak.

ren
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 5.00 (1 głosów)
Podpis:

Opinie użytkowników (1)

  1. Natalka Muszyńska

    Natalka Muszyńska 2013-28-02 18:21 Odpowiedz

    ;p;p;p;p;p

Nasze oceny
Film:4
Obraz:5
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1, Dolby Digital 2.0
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing)
Płyta::1-warstwowa
Liczba scen::7 odcinków
Bonusy::brak
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.