SHERLOCK: WIELKA GRA. SERIA 1. CZĘŚĆ 3

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:Sherlock: Wielka gra. Seria 1. Część 2
Tytuł oryginalny:Sherlock: The Great Game
Gatunek:kryminał, serial
Kraj produkcji:Wielka Brytania
Rok produkcji:2010
Czas trwania:90 min
Kategoria wiekowa:b.o.
Reżyseria:Paul McGugain
Obsada:Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Rupert Graves, Una Stubbs, Zoe Telford, Andrew Scott
Dystrybucja:Best Film
Opis
Podążanie za tokiem myślowym jest bardziej intrygujące niż najbardziej akcyjne filmy akcji!
Galeria

Znudzonego mało finezyjnymi działaniami przestępców Sherlocka Holmesa pobudza do działania wybuch, mający miejsce po drugiej stronie ulicy. Druga bomba, przytwierdzona do pewnej starszej kobiety, ma wybuchnąć, jeśli Holmes nie rozwiąże zagadki tożsamości właściciela pary butów znalezionych w pewnym opuszczonym mieszkaniu. Przy następnej zagadce zamachowiec daje Holmesowi mniej czasu…

Kolejna układanka kryminalna, w której biorą udział przeniesieni do współczesności bohaterowie Conan Doyle’a. I kolejna znakomita zabawa dla widzów. Tu poznajemy Holmesa jako zblazowanego i znudzonego, jak sęp rzucającego się na jakiekolwiek przestępstwo i z pogardą traktującego jakieś banalne zabójstwa. I tu ściera się ze swym partnerem, Watsonem, który bezczynność wyrafinowanych przestępców przyjmuje z dużą radością. Ale jest to odcinek, w którym i on będzie miał swoje pięć minut. „Wielką grę” w rankingu jakościowym dotychczasowych odcinków umieściłabym zaraz za „Studium w różu”, ale przed lekko przekombinowanym „Niewidomym bankierem”. Genialne tropienie śladów, czytanie w ludzkich duszach i bezczelne pytania są w „Wielkiej grze” oczywiście perfekcyjnie pokazane, choć nie zabrakło wątku prześmiewczego związanego z osobą Holmesa, który w sprawach kryminalnych jest geniuszem, ale w ludzkich… kompletnym ignorantem.
Na płycie DVD ukazuje się trzeci odcinek pierwszej serii serialu.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz o jakości podobnej jak w poprzednich częściach. W porównaniu z poprzednimi odcinkami jest uboższy o jedną tonację kolorystyczną i oscyluje wokół zimnych kolorów biurowych (granatów i szarości) oraz jasnych brązów i beży wyznaczających sekwencje wieczorne. Odcienie skóry bohaterów iście brytyjskie, by nie powiedzieć gruźlicze.

Ścieżka dźwiękowa w Dolby Digital Stereo bogata w dialogi i muzykę, ale jako że nie dochodzi do nas z wielu stron – oszczędna w środki przestrzennego wyrazu.

BONUSY

Dwa zwiastuny serii BBC.

veroika

Zobacz również


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital Stereo
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::1-warstwowa
Liczba scen::12
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.