SHERLOCK: NIEWIDOMY BANKIER. SERIA 1. CZĘŚĆ 2

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:Sherlock: Niewidomy bankier. Seria 1. Część 2
Tytuł oryginalny:Sherlock: Blink Banker
Gatunek:kryminał, serial
Kraj produkcji:Wielka Brytania
Rok produkcji:2010
Czas trwania:89 min
Kategoria wiekowa:b.o.
Reżyseria:Euros Lyn, Paul McGuigan
Obsada:Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Rupert Graves, Una Stubbs, Zoe Telford, Gemma Chan
Dystrybucja:Best Film
Opis
Podążanie za tokiem myślowym Sherlocka Holmesa jest bardziej intrygujące niż najbardziej akcyjne filmy akcji!
Galeria

Sherlock Holmes i dr Watson zostają poproszeni o rozwiązanie zagadki włamania do banku. O dziwo, nikt nic nie ukradł, zostawił za to na ścianie pewien symbol wymalowany sprayem, najwyraźniej będący zaszyfrowaną wiadomością. Jej adresatem wydaje się pracownik banku, którego znajdują zamordowanego w jego własnym mieszkaniu, w dodatku zamkniętym od środka. W analogiczny sposób ginie też pewien dziennikarz, któremu zostawiono podobną wiadomość. Następna w kolejce jest kustoszka muzeum, specjalizująca się w antycznych chińskich czajniczkach, która nagle znika z miejsca pracy.

Przepis na Holmesa powinien zaczynać się tak: weź diablo inteligentną postać, którą zagra charakterystyczny i charyzmatyczny aktor. No i w przypadku tego miniserialu BBC udało się to absolutnie genialnie. „Sherlock...” nie ma słabych stron: film trzyma w napięciu, zagadki są intrygujące, rozwiązanie nieoczywiste, ale najważniejsza jest interakcja między głównymi bohaterami, bardzo się od siebie różniącymi, a jednak pasującymi do siebie jak dwa puzzle. W tym odcinku dochodzi kolejny, by tak rzec, aspekt – kobieta, z którą Watson umawia się na randkę, a której pojawienie się w jego życiu dla jego przyjaciela właściwie nie ma najmniejszego znaczenia.

Nawet będąc kobietą, nie sposób mieć do niego pretensji o to, że nic w jego życiu nie znaczymy! Bo też poza zagadkami kryminalnymi nic go specjalnie nie interesuje. Za to jeśli się coś zaczyna dziać, niczym pies gończy łapie trop i podąża za przeciwnikiem! Benedict Cumberbatch w roli Holmesa cudownie pokrętnie wymyka się stereotypom. Ma ten błysk geniuszu w oku, za który można go uwielbiać, choć jednocześnie jego bohatera można by czasem udusić w afekcie! Tak jest niesamowicie irytujący!

Na płycie DVD ukazuje się drugi odcinek pierwszego sezonu serialu.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz podobnie jak w pierwszej części jest intencjonalnie lekko zmiękczony, ale nie gubi przez to wielu szczegółów. Tym razem występują trzy tendencje kolorystyczne: kolory biurowe z granatami i szarościami, kolory chińskie z mocną gamą różu i czerwieni oraz barwy wieczorne z jasnymi brązami i delikatnymi beżami. Odcienie skóry bohaterów bladawe, chwilami niemal przezroczyste z widocznymi żyłkami. Na gzymsach i krawędziach bankowych budynków pojawiają się fale.

Ścieżka dźwiękowa w Dolby Digital Stereo, z ciekawym głosem lektora (jeśli ktoś musi), choć to duży grzech zaniechania nie wybrać oryginalnej ścieżki dźwiękowej! Dobrze oddająca lekki klimat filmu muzyka dopełnia raczej dialogowej całości.

BONUSY

Dwa zwiastuny serii BBC.

veroika

Zobacz również
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:4
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital Stereo
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::1-warstwowa
Liczba scen::12
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.