PARAGRAF 44

Nasza ocena:2Nośnik:DVD
Tytuł polski:Paragraf 44
Tytuł oryginalny:Catch 44
Gatunek:thriller
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2011
Czas trwania:90 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Aaron Harvey
Obsada:Forest Whitaker, Bruce Willis, Malin Akerman, Nikki Reed, Deborah Ann Woll, Brad Dourif
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Jeśli coś może pójść źle, to z pewnością pójdzie źle.
Galeria

Gdyby bohaterki „Paragrafu 44” znały prawo Murphy'ego, z pewnością nie podjęłyby decyzji o skoku, który ściągnął na nie śmiertelne niebezpieczeństwo. Tes, Tara i Kara wymyślają plan, jak wejść w posiadanie narkotyków, na których dostawę czeka ich szef, Mel. Jednak w trakcie akcji wszystko się komplikuje, tożsamość niektórych osób okazuje się fałszywa, zdarzenia wymykają się spod kontroli. Cały plan bierze w łeb, a dziewczyny walczą o życie.

Nieudana próba naśladowania filmów Tarantino. Jest krew i przemoc, ale brak finezji, inteligentnych dialogów i poczucia humoru, nie wspominając o klimacie. Zabrakło wyrazistych, dobrze zagranych postaci. Wyjątkiem jest przyzwoita gra Foresta Whitakera w roli Ronny'ego (ale to za mało, żeby uratować film), zupełnie nie wykorzystano możliwości aktorskich Bruce'a Willisa (Mel). Kompletnym nieporozumieniem jest aktorstwo wcielających się w główne postacie kobiece Malin Akerman, Reily Aphrodite i Nikki Reed. Było nie było, to one – jeśli już nie marny scenariusz i reżyseria – miały być opoką filmu, a są gwoździem do trumny. To, co się może spodobać w tym filmie, to pojawiająca się w ścieżce muzycznej bardzo przyjemna dla ucha piosenka.

ASPEKTY TECHNICZNE

Dźwięk, owszem, dookolny, ale dosyć mało ta dookolność wykorzystana, najbardziej odczuwalna w nocnym klubie, w którym dźwięki muzyki w tle dochodzą z wszystkich głośników. Poza tym na początku wyraźnie z lewego przodu dochodzi dzwonek telefonu. W trakcie filmu pada w sumie może kilkanaście strzałów, słychać nawet leciutki pogłos, ale akcja skupia się głównie w przodach.

Kolorystyka filmu dosyć monotonna, barwy są lekko przytłumione, momentami nawet jakby ciut brązowawe. Karnacja bohaterek wydaje się nieco ziemista, pewnie przez niezdrowy tryb życia. Ostrość niebrzytewna. W ciemnych ujęciach, a tych jest sporo, słabo widać szczegóły, które zlewają się z tłem. Kolorystyczną odmianą jest sekwencja w nocnym klubie, z różowymi i niebieskimi światłami, tu jednak kontrast także pozostawia nieco do życzenia.

BONUSY

Jedynie zwiastuny.

itk

Premiera DVD: 27.02.2012

Zobacz również


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:2
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.