KOPCIUSZEK III. CO BY BYŁO, GDYBY...

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:Kopciuszek III. Co by było, gdyby...
Tytuł oryginalny:Cinderella III: A Twist In Time
Gatunek:bajka, animowany
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2007
Czas trwania:70 min
Kategoria wiekowa:b.o.
Reżyseria:Frank Nissen
Obsada:(dubbing) Katarzyna Tatarak, Izabela Dąbrowska, Katarzyna Łaska, Jacek Kopczyński
Dystrybucja:CD Projekt
Opis
Perfekcyjny rok.
Galeria

Minął pierwszy rok małżeństwa Kopciuszka i księcia. Z tej okazji szczęśliwa para udaje się do lasu, by świętować rocznicę wraz z wróżką i zwierzętami. W lesie ukryta w krzakach, zazdrosna Anastazja przechwytuje czarodziejską różdżkę. Zła macocha widzi w tym okazję do „naprawienia” biegu rzeczy. Za pomocą różdżki cofa czas do momentu przymierzania szklanego pantofelka, a potem, już w zamku, zmienia księciu wspomnienia tak, żeby rozpoznał Anastazję jako tę, z którą tańczył na balu. Kopciuszek podstępem dostaje się do zamku i próbuje odzyskać różdżkę i odczarować księcia, a pomagają jej wierne myszy i ptaki.

„Kopciuszek III. Co by było, gdyby...” (na płycie widnieje tłumaczenie: „Kopciuszek. Powrót do przyszłości”) będzie trzymał małe dziewczynki w napięciu. Zwroty akcji, jakie funduje zła macocha, mogą przyprawić o obgryzanie paznokci. Oczywiście wszystko dobrze się kończy, ale wcale nie tak od razu. Czarne charaktery okazują się jeszcze czarniejsze i niereformowalne, ale jest i przykład zawrócenia z drogi bezwzględnego dążenia do celu. Trzecia część jest znacznie ciekawsza niż część druga, do czego na pewno przyczynia się ciągłość akcji. Wciąga bardziej, ma za to mniej zabawnych momentów.

Najlepszym elementem filmu, podobnie jak w części pierwszej, jest muzyka, idealnie ilustrująca obraz przy użyciu całej orkiestrowej palety dźwięków.

ASPEKTY TECHNICZNE

Kolorystyka obrazu to dostojne fiolety, ciemna zieleń i granaty wypełniające wnętrza zamku. Na tym tle pojawiają się weselsze, cukierkowe barwy – różowości, oranże, błękity. Obrazu nie szpecą żadne zabrudzenia, ostrość jest dobra.

Dźwięk trochę lepszy niż w części II. Głosy postaci dobiegają nie tylko z przodu, ale z tych miejsc, w którym dana postać się znajduje, ich kroki przemieszczają się z lewa na prawo i odwrotnie. Wyraźnie z tyłu lub z boku dochodzi muczenie krowy, odgłos tłukącego się szkła, trzaśnięcie ciężkich pałacowych drzwi, dalekie krzyki mew i szklanka na żaglowcu. Dookolnie biją dzwony weselne.

BONUSY

Pierwszym dodatkiem jest teledysk do piosenki z filmu, drugim gra „Bibbidi Bobbidi”, w której trzeba odczarować przedmioty i urządzić komnatę (polecenia nie są tłumaczone na polski), a ostatnia pozycja to dodatek na DVD ROM.

itk


Premiera DVD: 7.09.2012

Zobacz również
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:4
Dźwięk:4
Bonusy:3
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing), angielska, czeska, grecka, węgierska
Napisy::PL, CZ, ANG, CHO, ANG/N, GRE, SŁW, WĘG
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::16
Bonusy::gra, teledysk, DVD-ROM
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.