ŹRÓDŁO NADZIEI

Nośnik:DVD
Tytuł polski:Źródło nadziei
Tytuł oryginalny:The Water Diviner
Gatunek:obyczaj
Kraj produkcji:Australia, USA, Turcja
Rok produkcji:2014
Czas trwania:111 min.
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Russel Crowe
Obsada:Russell Crowe, Olga Kurylenko, Jai Courtney, Jacqueline McKenzie
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Dramatyczna podróż do przeszłości

Film Crowe'a miał być dedykowany setkom tysięcy żołnierzy i cywili poległych w trakcie krwawego konfliktu na Gallipoli, określanego przez historyków jako największa i operacja desantowa w czasie I wojny światowej. To również hołd dla rodzin ofiar. Dla tych, którzy przetrwali i próbowali rozpocząć życie od nowa.

Cztery lata po zakończeniu bitwy o Gallipoli (1919) australijski farmer Joshua Connor (Russell Crowe) przybywa do Turcji, aby poznać los swych trzech zaginionych w boju synów. Z pomocą przychodzą mu piękna Ayshe (Olga Kurylenko) oraz turecki oficer, major Hasan (Yilmaz ErdoÄan). Connor wyrusza w podróż po zniszczonym wojną kraju, aby odkryć prawdę i znaleźć spokój ducha.

Tytuł "Źródło nadziei" brzmi nieco pompatycznie, ale oddaje sedno reżyserskiego debiutu gwiazdy "Gladiatora" i „Pięknego umysłu”. To kino na wskroś romantyczne, w którym ojcowska miłość urasta do rangi zjawiska z pogranicza metafizyki i magii. W trakcie żmudnych poszukiwań bohater wielokrotnie doświadczy "kosmicznych" podpowiedzi nakierowujących go na ślad zaginionych synów. Jego poszukiwania nie mogą okazać się bezowocne...

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.