WSZYSCY INNI

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Wszyscy inni
Tytuł oryginalny:Alle anderen
Gatunek:obyczaj
Kraj produkcji:Niemcy
Rok produkcji:2009
Czas trwania:119 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Maren Ade
Obsada:Birgit Minichmayr, Lars Eidinger, Hans-Jochen Wagner, Nicole Marischka
Dystrybucja:Vivarto
Opis
Słowa między dwojgiem ludzi.
Galeria

Gitti i Chris spędzają wakacyjne dni na Sardynii w domu rodziców chłopaka. Chris, architekt, jest tam po części służbowo (obmyśla projekty, rozważa przyjęcie zlecenia), ale większość czasu upływa im na leniuchowaniu, spacerowaniu, spotkaniach ze znajomymi i rozmowach. Z rozmów tych wyłania się obraz pary, która zabrnęła w dziwne rejony uczuć, choć pozornie wszystko jest w porządku. Co jakiś czas na wierzch wypływa tłumiona uraza, ślad obojętności jednego odciśnięty na wrażliwości drugiego, echo własnej małości odbite od ambicji partnera, by za chwilę zostać wmiędlone pod powierzchnię gładkiej tafli kwitnących pod sardyńskim słońcem uczuć.

„Wszyscy inni” to z pewnością film nie dla wszystkich. Pomimo intensywności blasku południowego słońca, błękitu nieba i sielskich obrazków wypoczynku w luksusowej willi z basenem otoczonej zielenią drzew film działa jak wampir energetyczny. Bohaterowie po jakimś czasie wydają się irytujący, z przykrością obserwujemy, jak nie cieszy ich nic, a już najmniej cieszą się sobą nawzajem. Na pewno nie jest to para, w której towarzystwie chciałoby się spędzić wakacje. To ostatnie to akurat pochwała – pochwała dobrej gry aktorskiej, którą zresztą docenili krytycy, przyznając odtwarzającej rolę Gitti Birgit Minichmayr Srebrnego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie, gdzie „Wszyscy inni” zgarnęli również Jury Grand Prix.

ASPEKTY TECHNICZNE

Ścieżka dźwiękowa ogranicza się do dialogów i odgłosów codziennego życia – kroków, brzęku naczyń, plusku wody, świergotu ptaków itp. Wygląda to zupełnie, jakby ubóstwo dźwiękowe miało oddać jałowość relacji Gitti i Chrisa, choć pozory (czyli obraz, o którym poniżej) są piękne.

Obraz cieszy bowiem oczy naturalnymi, nasyconymi barwami rozsłonecznionych, wakacyjnych krajobrazów i pastelami urządzonych ze smakiem wnętrz. Z ekranu bije skwar południowego słońca, biel murów odbija blask i rozprasza go w pachnącym morską bryzą powietrzu. Nie ma żadnych problemów z ostrością, dobrze widać piegi, znamiona czy włoski na skórze, karnacja aktorów jest naturalna. Brak brudów.

BONUSY

Brak bonusów.

itk


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.85:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1, Dolby Digital Stereo
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), niemiecka
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::12
Bonusy::brak
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.