W IMIĘ ZASAD

Nasza ocena:2Nośnik:DVD
Tytuł polski: W imię zasad
Tytuł oryginalny:A Good Man
Gatunek:akcja
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2014
Czas trwania:109 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Keoni Waxman
Obsada:Steven Seagal, Ron Balicki, Massimo Dubrovic
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Wyrzuty sumienia twardziela.
Galeria

Po zawaleniu misji specjalnej w Afganistanie (wskutek czego zginęło dziecko) Alexander zostaje odsunięty od służby. Znajduje pracę jako złota rączka w apartamentowcu. Kiedy zostaje porwana mieszkająca w jego kamienicy mała dziewczynka, Alexander, chcąc zrehabilitować się we własnych oczach, decyduje się wkroczyć do akcji. Pomaga mu starsze rodzeństwo dziewczynki. Wkrótce okazuje się, że narażąją się dwóm mafiom, chińskiej i rosyjskiej, które mają swoje porachunki.

Film dla fanów Stevena Seagala i filmów akcji, w których wiadomo, czego się spodziewać. Przeciętność pod każdym względem, co oznacza, że „W imię zasad" nie rozczaruje, ale też niczym pozytywnie nie zaskoczy. W tym wydaniu Steven Seagal sceny wymagające większego wysiłku fizycznego oddaje grającemu brata porwanej Victorowi Websterowi.

ASPEKTY TECHNICZNE

W tym dyskretnie nie pokazującym akcji (w wydaniu seniora Seagala) filmie mało jest też jej odgłosów. Podczas scen bójek, np. tej przy budce telefonicznej (plaśnięcia uderzeń w ciało, rozbijanie szkła), czy podczas strzelaniny i wybuchu samochodu faktycznie więcej się dzieje, ale ogólnie jest dosyć przeciętnie. Z największym powerem dźwiękowym mamy do czynienia na początku filmu, kiedy pocisk z drona rozbija dom, ogień zasysa powietrze, a w powietrze lecą odłamki drewna i gruzu. Zaskakująco ładna chwilami muzyka: subtelne wokalizy i demoniczne dźwięki.

Obraz przeciętny. Ciemnoszare, jesienne kolory lasu z sekwencji początkowych, parę jaskrawych kolorów nocnego, barowego życia z późniejszych. Ostrość dosyć dobra, kontrast umiarkowany, lekko szemrze tło i falują krawędzie (detale samochodów).

BONUSY

Zwiastuny.

itk / veroika

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:2
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.