VICE: KORPORACJA ZBRODNI

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Vice: korporacja zbrodni
Tytuł oryginalny:Vice
Gatunek:science fiction
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2015
Czas trwania:93 min.
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Brian A. Miller
Obsada:Bruce Willis, Thomas Jane, Ambyr Childers, Bryan Greenberg
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Kolejny film akcji z niezastąpionym Brucem Willisem – tym razem w historii zbuntowanego androida.

„Vice” rozgrywa się w futurystycznym świecie, stwarzającym zamożnym ludziom możliwość uczęszczania do resortów, w których mogą spełniać swe najmroczniejsze marzenia.  Wirtualna rozrywka zastąpiona została przez miejsca, w których na żywo można spełniać swoje nawet najbardziej mroczne fantazje. Korporacja Vice to lider branży. Ten luksusowy klub stworzony przez Juliana Michaelsa (Bruce Willis) to w istocie miejsce gdzie spełniane są najdziksze, także erotyczne, fanaberie bogatych klientów. Klub obsługują kobiety-androidy, które myślą i czują, jednak są zupełnie pozbawione możliwości kierowania swoim życiem. Po każdorazowej inscenizacji maszynom kasuje się pamięć i przywraca się je do użytkowania. Pewnego dnia jedna z nich, Kelly (Ambyr Childers), nieoczekiwanie zyskuje samoświadomość, cudem zachowuje wspomnienia wcześniejszych wydarzeń i postanawia wyzwolić się z koszmaru, w jakim została uwięziona. Ale jest już za późno - Vice jest pod obserwacją policji. Szykuje się prawdziwa wojna miedzy przedstawicielami prawa, a najemnikami chroniącymi VICE, w której centrum znajdzie się Kelly. Czy uda się jej wyzwolić spod jarzma korporacji?

Zrobotyzowany świat androidów mistrzowsko przedstawił Ridley Scott w „Blade runnerze” i wszystko, co powstało potem niestety nie  dorównało klasykowi gatunku. Choć pomysł twórców „Vice” był ciekawy, to jednak zakończył się błahym, bezrefleksyjnym kinem akcji. A szkoda...

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz ostry i wyraźny nawet w scenach ciemnych, gdzie dominuje sztuczne, niezbyt jaskrawe oświetlenie. Kontrast głęboki, szczegóły drugiego planu nie umykają uwadze widza. Koloryt w dwóch kontrastowych tonacjach, albo jest to ciepły pomarańcz i żółć, albo zimy granat i sterylna biel. Obie barwy odrealnione, syntetyczne.

Jeśli chodzi o dźwięk to mamy do czynienia  z intensywnymi odgłosami tła, na które składają się  odgłosy akcyjne: strzelanina, wybuchy, syk ognia, rykoszety, spadające na posadzkę łuski itp. Ciekawe echo mają w scenie strzelaniny w hangarze, gdzie niosą się daleko. Ogłuszający zgrzyt blachy samochodu towarzyszy nam w scenie na statku.

BONUSY

Zwiastuny.  

veroika

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:4
Dźwięk:4
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.