TYLKO TERAZ

Nasza ocena:2Nośnik:DVD
Tytuł polski:Tylko teraz
Tytuł oryginalny:Tomorrow You\'re Gone / Boot Tracks
Gatunek:thriller, obyczaj
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2012
Czas trwania:87 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:David Jacobson
Obsada:Stephen Dorff, Michelle Monaghan, Willem Dafoe
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Zemsta z przeszkodami.
Galeria

Charlie Rankin kończy odsiadkę i wychodzi z więzienia, w którym przetrwać pomógł mu jego przyjaciel przezwiskiem Budda. Z wdzięczności za pomoc podejmuje się dokonania zemsty na wrogach Buddy. Dodatkowo w jego życiu pojawia się tajemnicza Florence, była aktorka porno, która swą wyzywającą bezpretensjonalnością zaczyna fascynować Charlie'ego. Charlie czuje jednak, że póki nie wykona zadania, nie będzie miał spokoju…

„Tylko teraz” nie wciąga ani jako thriller, ani jako obyczaj. Właściwie nie wiadomo, czym jest ten film. Podejrzewamy, że miał być hołdem złożonym Davidowi Lynchowi, a stał się nieudaną popłuczyną po „Zagubionej autostradzie” i „Miasteczku Twin Peaks”. Ta znikoma akcja, te długie ujęcia, te zbliżenia twarzy, dziwne dialogi, mieszanie się fikcji z rzeczywistością… Ci bohaterowie: prowokująca, mówiąca zagadkami, trochę „nie z tego świata” kobieta w czerwieniach, guru, który pojawia się w życiu/głowie bohatera wywołany siłą jego myśli, ofiary sprowadzone do roli przedmiotów… U Lyncha dziwność miała jednak jakąś ideę, intrygowała i zmuszała do stawiania pytań, zostawiała pole do popisu dla wyobraźni. Oglądając „Tylko teraz”, zadajemy sobie pytanie jak z podrzędnego horroru: „What the fuck is going on?”, bo naciągane jak guma dialogi i udziwnienia fabuły sprawiają, że w odpowiedzi na absurd odklejają nam się powoli szare komórki…Szkoda, że tacy aktorzy jak Willem Dafoe grają w tego typu gniotach, choć trzeba przyznać, że zarówno on, jak i Stephen Dorff I Michelle Monaghan są jedynymi atutami filmu i zrobili co mogli, by uratować film od zagłady.  

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz ma brązowo-zgniłozielony koloryt, tylko w scenach z Florence pojawiają się żywsze kolory, ale te – głównie czerwienie – wychodzą z kolei poza kontury. Akcja toczy się głównie nocną porą, a wtedy ostrość i kontrast są bardzo przeciętne. Nieco lepiej sytuacja ma się ze scenami dziennymi. Sporo szemrania tła i falowania krawędzi.

Film ma charakter obyczaju, więc dźwięk ma słabe tyły, w których słychać głównie dalekie odgłosy tła. Nawet muzyka płynie z frontu.

BONUSY

Zwiastuny.

itk / veroika

Premiera DVD: 21.01.2013

 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:2
Obraz:3
Dźwięk:2
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.