TOŻSAMOŚĆ

Data premiery:23.09.2011 Nośnik:DVDBlu-ray
Tytuł polski:Tożsamość
Tytuł oryginalny:Unknown
Gatunek:thriller
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2011
Czas trwania:113 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Jaume Collet-Serra
Obsada:Liam Neeson, Diane Kruger, January Jones, Aidan Quinn, Bruno Ganz
Dystrybucja:Galapagos
Opis
Obraz Jaume Colleta-Serry to z pewnością jeden z bardziej trzymających w napięciu akcyjniaków, jakie nakręcono w ostatnim czasie, aczkolwiek fabuła nie grzeszy zbytnią oryginalnością.
Galeria

Główny bohater filmu, doktor Martin Harris, przyjeżdża z żoną do Berlina na międzynarodową konferencję. Niestety, pech chce, że jedna z jego walizek zostaje na lotnisku. Harris udaje się po nią osobiście, ale wioząca go taksówka ulega wypadkowi, w wyniku czego samochód ląduje w nurtach Szprewy, a doktor w stanie śpiączki w szpitalu. Po wybudzeniu się dowiaduje się, że może mieć problemy z pamięcią. Kiedy wraca do hotelu, do żony, ta twierdzi, że go w ogóle nie zna i że ma już męża… Martina Harrisa. To jednak jeszcze nie wszystko, ponieważ na życie doktora dybie jakiś zamachowiec. Jedynym sprzymierzeńcem Harrisa w tej dziwnej i niebezpiecznej sprawie jest piękna taksówkarka.

Można ponarzekać na niedociągnięcia fabuły, ale jest to bardzo sprawnie zrealizowany thriller / akcyjniak, a kreujący Martina Harrisa Liam Neeson efektownie prezentuje się jako twardziel nieźle rozprawiający się z tajemniczym przeciwnikiem.

ren

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.