SZUKAJĄC ERICA

Data premiery:12.05.2011Nośnik:DVD
Tytuł polski:Szukając Erica
Tytuł oryginalny:Looking for Eric
Gatunek:komedia, obyczaj
Kraj produkcji:Belgia, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Włochy
Rok produkcji:2009
Czas trwania:116 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Ken Loach
Obsada:Steve Evets, Eric Cantona, Stephanie Bishop, Gerard Kearns, Stefan Gumbs, Lucy-Jo Hudson, Cole Williams
Dystrybucja:TiM Film Studio
Opis

Taki film podnosi na duchu.

Galeria

W „Szukając Erica” widz znajdzie to, co najfajniejsze w angielskich dramatach: motyw męskiej przyjaźni i wzajemnego wspierania się oraz to, że jego bohaterami nie są sztuczne płody wyobraźni scenarzystów (jak u Amerykanów), ale zwykli, przeciętni śmiertelnicy, z którymi widzowi bardzo łatwo się utożsamić. I może nawet znaleźć w ich losach coś o sobie.

Głównym bohaterem filmu jest przedwcześnie postarzały i mocno zdołowany życiem listonosz Eric Bishop, którego dodatkowo przygniatają problemy z przybranymi synami oraz rozbudzone na nowo uczucie do niewidzianej od trzydziestu lat żony. Widząc depresję kolegi, z pomocą spieszą niezawodni kumple, którzy najlepiej jak potrafią, czasami we wzruszająco prymitywny sposób, starają się wyciągnąć go z psychicznego dołka. Największym ratunkiem okazuje się jednak podkradana synowi marihuana. W czasie seansów z trawką Ericowi ukazuje się Eric Cantona, legendarny napastnik Manchesteru United, który zaszczepia mu wiarę w siebie i pragnienie przezwyciężenia inercji, której się poddał. Posiadając takie wsparcie oraz przyjaźń kolegów kibiców, listonosz zaczyna wydobywać się z psychicznej zapaści.

„Szukając Erica” jest nie tylko solidnym dramatem obyczajowym, zwracającym m.in. uwagę na problemy nękające współczesne społeczeństwa (nieumiejętność radzenia sobie z dziećmi), ale także piękną i pozytywną opowieścią o przyjaźni, wspieraniu się i wewnętrznym odrodzeniu. Jest to także pieśń pochwalna na cześć futbolu, ale nie tego, który prowadzi do agresji i zadym, lecz takiego, który poprzez wspólnotę klubowych fanów może pełnić i rolę terapeutyczną. I jakby tego było mało, w roli Erica Cantony reżyser obsadził samego Cantonę.

 

ren 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.