STEP UP 3

Nasza ocena:3Nośnik:DVDBlu-ray
Tytuł polski:Step Up 3
Tytuł oryginalny:Step Up 3
Gatunek:muzyczny, melodramat
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2010
Czas trwania:105 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Jon Chu
Obsada:Alyson Stoner, Sharni Vinson, Rick Malambri, Adam G. Sevani, Harry Shum Jr
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
„Jedni tańca się uczą, inni mają go we krwi”, jak mówi jeden z bohaterów „Step Up 3”. Aktorzy w „Step Up 3” mają go również w genach, w szpiku i w każdej komórce ciała.
Galeria

Akcja kolejnej części „Step Up” przeniosła się z Baltimore do Nowego Jorku, miasta będącego domem dla ludzi z całego świata. Dla Luke’a, ulicznego tancerza, domem jest stary magazyn, a rodziną członkowie tanecznej grupy House of Pirates. Spotykają się codziennie, by przygotować się do międzynarodowych mistrzostw, w których chcą pokonać rywalizującą z nimi formację House of Samurai. By wzmocnić skład swojej ekipy, Luke wyrusza w miasto w poszukiwaniu utalentowanych młodych ludzi. Tą drogą poznaje Natalie, z którą zaczyna łączyć go uczucie. Nie wie jednak, że dziewczyna ma pewną tajemnicę, która może stanąć na przeszkodzie ich miłości i wygranej w mistrzostwach.

W takich filmach fabuła może być, a może jej nie być, bo nie o nią tu chodzi, a o ekspozycję układów choreograficznych i popisy umiejętności tancerzy. Tego w „Step Up 3” nie brakuje, a i fabuła, choć prosta i o  przewidywalnym zakończeniu, dzięki naturalnej grze młodych aktorów jest do przyjęcia. Ostatecznie w wielu operach mamy do czynienia z identyczną sytuacją i nikt się o to nie zżyma, bo wiadomo, że nie o niuanse akcji chodzi, tylko o muzykę.

A jeśli już przy tym temacie jesteśmy, to warto zaznaczyć, że muzyka w „Step Up 3” jest bardzo dobrze dobrana, a oprócz spodziewanego hip-hopu, techno, brzmień elektronicznych itp. usłyszymy także tango, a przez chwilę w tle nawet Bacha.

Film jest przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy fascynują się tańcem i chcą nacieszyć oczy pomysłowymi układami. Jeśli ktoś sam tańczy, znajdzie tu mnóstwo inspirujących pomysłów. Ale nawet jeśli ktoś sam tancerzem nie jest, znajdzie przyjemność w podziwianiu możliwości ludzkiego ciała. Ciała tancerek i tancerzy w „Step Up 3” funkcjonują jakby poza grawitacją, sprawiają wrażenie, że nie dotyczy ich zmęczenie, momentami przypominają nakręcone żywe zabawki. Wizualnie bardzo ciekawe są sekwencje tańca na zalanym wodą parkiecie, taniec w świecących strojach, zmieniających barwę światła odpowiednio do dramaturgii układu, w podziw wprawiają tańczące pod koniec filmu dzieciaki, a jakby tego wszystkiego było mało, w czasie napisów końcowych nie można skupić się na czytaniu, bo nie można oderwać wzroku od tańca rąk siedzącego na krześle chłopaka.

ASPEKTY TECHNICZNE

Barwy w „Step Up 3” rzadko są naturalne, chyba jedynie w otwierającej film sekwencji z balonami, kolorowymi jak sen dziecka. Przez większość czasu akcja toczy się we wnętrzach, raczej ciemnych, rozświetlanych pulsującymi dyskotekowymi światłami, nadającymi wszystkim osobom i przedmiotom odcienie chłodnych fioletów, zieleni, niebieskości, różów. Czerń jest dobrze nasycona i pochłania szczegóły tkwiące w największym cieniu. Ostrość raczej zmiękczona.

Dźwięk bywa przestrzenny (brzęk tłuczonego szkła z boku), ale najczęściej po prostu otacza nas muzyka. Dość często słychać basy, jednak sprawiają wrażenie trochę przytłumionych.

BONUSY

13 zwiastunów.

itk

 

Data premiery DVD i BD: 13.01.2011

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 5.00 (1 głosów)
Podpis:

Opinie użytkowników (1)

  1. Marioo135

    Marioo135 2011-13-04 13:17 Odpowiedz

    step up 3 jest zajebisty

Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:4
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.