SKUBANI

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł oryginalny:Free Birds
Gatunek:bajka, animowany
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2013
Czas trwania:87 min.
Kategoria wiekowa:b.o.
Reżyseria:Jimmy Hayward
Obsada:(głosy) Cezary Pazura, Piotr Fronczewski, Barbara Kałużna
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Czas indyków
Galeria

Franek ma niesamowite szczęście. Jest indykiem, któremu sam prezydent z okazji Dnia Dziękczynienia darowuje życie, a on sam staje się ulubieńcem prezydenckiej córeczki. Sielskie życie w Białym Domu przerywa mu pojawienie się Olo. Olo ma cokolwiek szaloną wizję by dzięki wehikułowi czasu przenieść się do roku  ustanowienia Dnia Dziękczynienia i nie dopuścić, by indyki przez następne lata były w tym dniu głównym daniem. Indyki przenoszą się zatem do roku 1621, do roku w którym amerykańscy koloniści zasiedlają Amerykę.

Zabawna komedia z sympatycznymi pierzastymi postaciami, w której mniej sztywnego moralizowania, a więcej nauki pewnych wartości przez zwykłą zabawę. By ubrać to w mowę dorosłych…  to „Skubani” traktują o odnajdywaniu w sobie siły, wierności ideałom, podążaniu do celu,  o tym że należy walczyć a nie poddawać się oraz o swoim miejscu na ziemi. To wszystko brzmi poważnie, ale podane zostało w sposób bardzo strawny zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Siedemnastowieczne indyki to bynajmniej nie idące na rzeź pierzaste. To prawdziwi wojownicy, wręcz partyzanci którzy wprawdzie nie mają ludzkiego wyposażenia, ale nie brakuje im sprytu i determinacji a ich siedziba to wysokiej klasy, dobrze zaopatrzone i funkcjonujące według zasad podziemne królestwo, w którym dwaj przybysze spoza czasu robią niemałe zamieszanie. „Skubani” są sympatyczną familijną rozrywką również dzięki temu, że są bajką niezwykle ładnie zrobioną, z cieszącymi oczy barwami i ciekawymi koncepcjami graficznymi na ruch i wygląd postaci. A przecież upersonifikowanie drobiu musiało być nie lada wyzwaniem… oby tylko po obejrzeniu „Skubanych” potrawka z indyka nie stanęła nam w gardle!

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz ma żywe kolory i dopracowane szczegóły. Pięknie widać detale upierzenia: drobne piórka tułowia, czy aksamitny puszek na szyjkach. Ładną zieloną barwę ma las, niebieską niebo i morze, czy rudą, drzewo nad klifem ponad nadmorską kryjówką indyków. Dobrze oddano fakturę murawy, sploty przaśnych ubrań kolonistów czy języki ognia niszczącego kryjówkę. Bardzo ładnie narysowano tło i oddano perspektywę.

W stronie dźwiękowej plusem jest dobry polski dubbing i dobra dykcja podkładających głosy. Wyraźnie słychać odgłosy, zarówno te cichsze, delikatniejsze, jak i donośniejsze –zwłaszcza te towarzyszące porwaniu w Białym Domu, szalonej podróży w czasie jak i finałowej scenie ataku na osadę.

BONUSY

Nic.

veroika

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:4
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.85:1, 4:3
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing)
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::brak
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.